Odbojkarji Merkur Maribora so se po okužbah s koronavirusom, zaradi katerih pred dnevi niso odigrali tretje tekme CEV Lige prvakov, uspešno vrnili na parket in v dvoboju s Krko slavili novo zmago.

Mariborčani so se po prazničnem in karantenskem premoru na odbojkarska igrišča vrnili z zmago. V Dvorani Lukna, ki je zaradi prenove Dvorane Tabor začasni dom državnih prvakov, je padla Krka.

Varovanci Sebastijana Škorca so na levem bregu reke Drave maščevali novembrski poraz, ko so Novomeščani izkoristili številne poškodbe Štajercev ter slavili presenetljivo in prvo zmago sezone.

Tudi tokrat ni šlo povsem gladko, saj je prvi niz pripadel Dolenjcem, drugega so s tesno razliko dobili gostitelji, ki so se po izenačenju zbrali in se izognili odločilnemu petemu nizu.

V domačih vrstah sta bila z 20 in 18 točkami najučinkovitejša Ahmed Ikhbayri in Rok Bračko, pri Krki pa je bil z 22 točkami najbolj razigran Fran Peterlin.

MERKUR MARIBOR - KRKA 3:1 (21:25, 25:23, 25:20, 25:20)

MERKUR MARIBOR: Cafuta 1, Adžović S., Kovačević, Pavlovič 4, Bračko 18, Donik 7, Adžović A. 3, Planinšič, Kržič 2, Ikhbayri 20, Kovačič, Gergye 11, Košenina (L), Herman (L). Trener: Sebastijan Škorc.
KRKA: Hafner, Čopi, Erpič, Travnik 12, Pulko 12, Lavrič 10, Peterlin 22, Hvala, Lindič 5, Renko, Koncilja, Jaklič, Ožbalt (L), Borin (L). Trener: Tomislav Mišin.

Slab vstop, nato zmaga v drugem nizu

Prvi niz je postregel z izenačeno predstavo, ekipi sta se izmenjavali v vodstvu, a si niti Mariborčani niti Novomeščani niso priigrali več kot točke prednosti. Tako je ostalo vse do dolenjskega vodstva s 15:17.

Niti polminutni odmor Škorca in menjave v domači zasedbi niso zadostovale, da bi domačini izničili prednost Krke, ki je (tudi s tremi bloki) uspešno zaustavljala napade tekmeca. Peterlin je v prvem nizu dosegel sedem točk, odlično pa je z neuspešnim napadom prispeval Žiga Donik.

Mariborčani so v drugem niz, po uspešnem zaključku Uroša Pavlovića, povedli s 5:3, a so gostje znova izenačili pri deveti točki, kasneje pa so tehtnico nagnili v svojo korist. Škorc je pri rezultatu 14:17 namesto Žige Donika in Uroša Planinšiča v igro poslal Rolanda Gergyjeja in Adija Adžovića.

Poteza je obrodila sadove, Ihkbayri je izid poravnal na 19:19, Maribor pa je v končnici niza prvič povedel z 22:21, po napaki klopi Krke. Zaključek niza je minil v seriji napak, ki pa se je po dveh neuspešnih napadih Tonija Travnika in Zlatka Pulka razpletel z zmago Štajercev 25:23.

Suvereno v tretjem in četrtem nizu

Novomeščani so imeli v tretjem nizu precej težav s sprejemom domačega začetnega udarca, ekipa Maribora pa se je veselila kar štirih od skupno devetih asov, dva je v tretjem nizu prispeval Adi Adžović.

Mariborčani so po petih zaporednih točkah hitro po servisu Gergyeja povedli z 9:4, kasneje pa s 17:12. Čeprav se je Krka nekajkrat približala na tri točke razlike, pa preobrata ni bilo, domači so niz suvereno pripeljali do konca. Osem točk je prispeval Bračko.

Domače moštvo je vodilo tudi večji del zadnjega niza, prvič z občutnejšo prednostjo 12:8, ko je po Tomislav Mišin posegel po polminutnem odmoru. To Krki ni pomagalo, saj so gostitelji le še večali prednost.

Pri izidu 18:11 je bil zmagovalec praktično že odločen, a se Dolenjci po delnem izidu 0:6 niso predali. Po približanju na 22:19 je novo točko prispeval Rok Bračko in Krka se ni več uspela pobrati.

Danes še v ligi MEVZA

»Tekma je bila napeta. Tako kot že nič kolikokrat, smo tekmo spet odprli slabo in posledično izgubili prvi niz. Nato smo začeli igrati, bolje smo zaigrali v vseh elementih igre ter se na koncu veselili zmage,« je po dvoboju dejal tokratni adut s klopi Adi Adžović.

Merkur Maribor je na 13. preizkušnji državnega prvenstva vknjižil še jubilejno deseto zmago, z 31 točkami pa kamniškemu Calcitu beži za štiri točke. ACH Volley ima na prvem mestu varno prednost.

Časa za veselje po zmagi ne bo, saj Mariborčani že danes čaka nova preizkušnja. V ligi MEVZA bo tekmec zagrebška Mladost, ki je na tretjem mestu prva zasledovalka slovenskih prvakov.

Dvoboj v Dvorani Lukna se bo pričel ob 19.30.