Za Prvo Ligo Telekom Slovenije so se v 25. krogu pred 1500 gledalci v Kranju pomerila NK Maribor in Triglav, najuspešnejša ekipa spomladanskega dela (12 osvojenih točk). TRIGLAV - MARIBOR 1:2 (0:1)

S pokalnega prizorišča nazaj v boj za naslov prvaka je bilo sobotno popoldne kot nalašč za gostovanje na Gorenjskem.

Zaradi poškodb so danes manjkali Mešanović, Uskoković in Cotman, za Vilerja je sledil premor, medtem ko Milec ni odpotoval z moštvom zaradi želodčnih težav.

TRIGLAV: Arko, Rogelj (84' Svraka), Kumer, Arh Česen, Mlakar, Udovič (76' D. Kryeziu), E. Kryeziu, Tijanić, Mertelj, Crnov, Majcen. Klop: Curanović, Karamatić, Svraka, D. Kryeziu, Šalja, Bojić, Gajić. Trener: Dejan Dončić.

NK MARIBOR: Pirić, Klinar, Rajčević, Ivković, Kolmanič, Dervišević, Vrhovec (68' Cretu), Pihler, Hotić (73' Vršič), Mlakar, Zahović. Klop: Handanović, Šuler, Cretu, Vršič, Bajde, Felipe Santos, Tavares. Trener: Darko Milanič.

Strelci: 0:1 Ivković (14), 1:1 Majcen (52), 1:2 Mlakar (59)

Rumeni karton: Vrhovec (12), E. Kryeziu (30)

Začetni udarec je še pred prvim sodniškim žvižgom izvedel Robert Kranjec.

8' Prvi konkretnejši zaključek: Kryeziu silovito z 18 metrov, Pirić na pravem mestu.

8' Na drugi strani takoj priložnost za vodstvo: po Pihlerjevi podaji Mlakar po desni strani v prodoru in s podajo v sredino, vratar Arko odbil do Vrhovca, ki pa je žogo preusmeril k levi vratnici.

12' Zaradi prekrška na sredini igrišča Vrhovec prvi z rumenim kartonom.

14' GOOOL! Ivković po predložku s kota posredovanje Arka, po odbitku pa pred golovo črto skupaj Ivković in Rajčević. Kaže, da se je za potrditev zadetka zadnji dotaknil žoge Ivković. 0:1 za Maribor!

32' Uspel nov protinapad, Pihler s pravočasno podajo do Zahovića, v dvoboju z vratarjem uspešnejši Arko.

KONEC PRVEGA POLČASA.

46' Mariborčani nadaljevali z nespremenjeno enajsterico.

48' Zahović z vtekanjem pred gol, nekoliko prepozen za natančnejši zaključek

52' Izenačenje nasprotnih. Majcen je z natančnim udarcem z glavo po predložku Mlakarja zadel desni zgornji kot. 1:1.

58' če to ni enajstmetrovka... Zahović, v dvojnem bloku, padel je v domačem kazenskem prostoru, sodnik Sagrković se ni oglasil...

59' In kar takoj ponovni GOL! Protesti ob nedosojeni enajstmetrovki niso zalegli, igra se je nadaljevala. In iz nadaljevanja novo vodstvo: po globinski podaji Derviševića izjemen odziv Mlakarja, v sprintu hitreje pri žogi kot domači vratar in natančno v mrežo. 2:1.

59' Nova sodniška odločitev pokvarila veselje: zaradi ugovarjanja ob nedosojeni enajstmetrovki je trener odstranjen s klopi, Darko Milanič do konca tekme na tribuni.

68' Prva menjava v mariborskem moštvu, Cretu vstopi namesto Vrhovca.

73' Hotića zamenja Vršič.

85' Še zadnja menjava: iz igre Mlakar, za končnico Tavares.

87' Znova dvoboj Zahović-Arko, obramba domačega vratarja po poskusu našega napadalca z glavo.

90' Še 4 minute igre.

Konec tekme. TRIGLAV - MARIBOR 1:2 (0:1).