Pričel se je drug polčas dvoboja med Mariborom in Gorico na nekoliko zmočenem goriškem terenu.

V športnem parku Nova Gorica so se mariborski nogometaši pomerili s tamkajšnjim klubom v 31. krogu Prve Lige Telekom Slovenije.

Na razmočenem terenu danes manjkata kaznovana Mešanović in Pihler, medtem ko se je vrnil Vršič.

GORICA: Sorčan, Curk, T. Kavčič, Lipušček, M. Kavčič, Kolenc, Grudina, Šipek, Osuji, Filipović, Velikonja. Klop: Celcer, Halilović, Hodžić, Celcer, Jermol, Marinič, Smajlagić. Trener: Saša Kolman.

NK MARIBOR: Pirić, Milec, Rajčević, Cretu, Kolmanič, Dervišević, Vrhovec, Hotić, Vršič, Mlakar, Zahović. Klop: Handanović, Ivković, Klinar, Felipe Santos, Bajde, Mulahusejnović, Tavares. Trener: Darko Milanič.

Strelec: 0:1 Mlakar (2), 0:2 Mlakar (35)

Rumeni karton: Osuji (19)

Potek tekme

2' GOL! Že v kar 84. sekundi je prišlo do fenomenalne akcije! Mlakar je ekspresno povedel kar z glavo.

16' Goričani poskusili prvič: Osuji po preigravanju do udarca z roba kazenskega prostora, a je zadel prečko.

27' Vijoličasta priložnost za povišanje: po Kolmaničevi podaji pa je Hotić ustrelil previsoko in tako je žoga poletela preko prečke.

31' Mariborčane ločili do povišanja zgolj centimetri: Rajčević je izvajal prosti strel pred njihovim kazenskim prostorom, žoga je ob sunku vetra preskočila goriškega vratarja, ki je pred golovo črto ne bi več ujel, a je zadela vratnico.

35' GOL!!! Po silovitem udarcu Hotića z 18 metrov, je Sorčan odbil, a se je Mlakar hitro odzival in tako zadal nov gol.

Konec prvega polčasa. Gorica - Maribor 0 : 2

46' Mariborčani nadaljujejo z nespremenjeno enajsterico.

49' Neuspešen poskus Gorice: Velikonja po spretnem udarcu z leve strani zadel vratnico.

50' Po zračnem dvoboju z Grudino Cretu dobi rumen karton in s tem prepoved igranja na derbiju.

59' Vse je kazalo, da bodo Mariborčani povišali vodstvo, vendar so sodniki gol razveljavili... Po Kolmaničevi podaji je Zahovič s pravočasnim odzivom nameril mimo Sorčana, a so sodniki dosodili prepovedan položaj.

66' V akciji Grudina v boju za žogo odrine Rajčevića in poda do Velikonje, a mu namero prepreči Pirić, Cretu pa jo izbije v kot.

66' Sodnik Sagrković po Gajserjevem protestu pri četrtem sodniku pomočnika trenerja odstrani s klopi.,,,

72' Dvojna menjava pri Vijol'čnih: Vršiča in Mlakarja zamenjata Bajde in Tavares.

73' Sodnik je dosodil rumeni karton Tavaresu, nad katerim naj bi sicer prekršek storil Filipović.

78' Gol! Velikonja z natančnim udarcem zabije v mrežo.

82' GOL! Po kotu je z glavo podaljšal proti vratnici Bajde, Zahović pa jo je prav tako z glavo preusmeril v gol.

87' Goričani z igralcem manj: Osuji zaradi preostrega napada nad Hotiča in tako zaradi drugega rumenega kartona z igrišča.

90' Felipe Santos zamenja Hotića.

4 minute sodniškega podaljška.

Konec. Gorica - Maribor 1 : 3