Vijolična četa se bo po osvojitvi naziva prvaka Prve lige Telekom Slovenije pomerila kot gost, in sicer v Domžalah.

Trener vijoličnih Darko Milanič je o današnjem nasprotniku povedal: »Tekma proti Domžalam je ena izmed tistih, ko je treba proti dinamiki nasprotnika preživeti uvodne trenutke in potem priti do pobude ter do zmage. Na razpolago imamo skoraj vse igralce, stanje je solidno. Kar vidim na treningih in je bilo opazno tudi v sredo, je zelo spodbudno. Prisotna je volja, želja, izražena na pravi način. Želja dobro odigrati v Domžalah in biti na igrišču tudi na zadnji tekmi, na finalu v Celju.«

Gregor Bajde je spregovoril o utripu v slačilnici: »Slavje je bilo zmerno, lahko rečemo, da smo ga speljali v mirne vode in gremo resno, odločno do zadnjega koraka. Naredili bomo vse, da zaključimo prvenstvo z zmago. Tekma res ne odloča o uvrstitvi, ampak vsaka je pomembna. Dvoboji z Domžalami so vedno zahtevni, sobotni ima dodaten pomen tudi zaradi finala pokala, saj želimo ostati v pravem ritmu ter zaključiti tekmovanje z dvojno krono. Pri vsakemu posamezniku je prisoten še osebni motiv, da trenerju pokaže tudi kakšen signal za prihodnjo sezono, tako da ni bojazni za odločno predstavo po najboljših močeh. Kot se za prvake spodobi.«

Sicer ponosen Milanič je moštvo hitro usmeril nazaj v delovne tirnice: »Pogledal sem si statistiko zadnjih 20 let v slovenski ligi. Letošnji dosežek je izreden, sodi med tiste, na katere si lahko še posebej ponosen. Glede osvojenih točk, doseženih zadetkov, zmag je sezona nadvse uspešna in želimo jo tudi uspešno zaključiti.«

Potek tekme

6' Mujan je poskušal s podajo, a brez uspeha.

10' Prišlo je do dvoboja med Zahovićem in Romom v domačem kazenskem prostoru.

11' Projektil Hotića z razdalje, nato pa uspešno posredovanje vratarja Santinija, ki je žogo odbil z roko.

12' Zahović je Mariboru priigral prvi gol.

16' Poskus Mešanovića, ki je podal po tleh z 18 metrov ob desni vratnici.

25' Rajčević je dal avtogol in izenačil rezultat.

28' Neuspešen prodor Klinarja.

30' Neuspešen poskus Morrisa.

38' Domžalčani vodijo z 2:1, gol jim je priigral Vetrih.

44' Nicholson je poskušal in ob udarcu pa je zadel zunanji del mreže.

45+1' Po podaji Klinarja je prišel do udarca Zahović, nato pa uspešno posredovanje Santinija.

Konec prvega polčasa: Domžale : Maribor 2:1

46' Namesto Rajčevića v igro prihaja Dervišević, kar pomeni, da se je ob Ivkoviću na štoperski položaj preselil Cretu.

48' Prvi poskus v nadaljevanju tekme gostiteljev, Pečnik z roba kazenskega prostora, a žal nenatančno.

57' Neuspešen poskus Mešanovića.

63' Pihlerja je zamenjal Kramarič.

65' Nicholson poskusil z 18 metrov, a čez prečko.

67' Poskus gostiteljev, poskusil je Gnezda Čerin z razdalje, Pirić pa je ukrotil žogo.

71' Po podaji Hotića je Klemenčič v kazenskem prostoru odrinil Mešanovića, sodnik Kajtazović se ni oglasil.

74' Prišlo je do še zadnja menjava, v končnici je Mešanovića zamenjal Tavares.

80' Zahović je po globinski podaji Tavaresa doprišel do soočenja z vratarjem, dobil je priložnost za izenačenje, zmagovalec tega dvoboja je bil Santini, ki je v nadaljevanju akcije ustavil tudi poskus Vrhovca z roba kazenskega prostora.

88' Predložek Derviševića iz prostega strela, pride do udarca z glavo Tavaresa, ki pa ni uspel priti do želenega zaključka.

90+1' Dervišević je podal iz kota, Vuk preprečil izenačenje.

Končni rezultat: Domžale : Maribor  2:1