V današnjih kvalifikacijah Trentina najhitrejši Gajser.

Slovenski motokrosist Tim Gajser bo jutrišnjo dirko svetovnega prvenstva za VN Trentina v italijanski Pietramaturi začel z najboljšega štartnega položaja. Tokrat je bil hitrejši tudi od vodilnega v skupnem seštevku za svetovno prvenstvo MXGP Italijana Antonia Cairolija.

Sledili so jima Švicar Arnaud Tonus, Italijan Ivo Monticelli in Francoz Gautier Paulin, medtem ko je Klemen Gerčar osvojil 27. mesto.

V Italiji bo tako Gajser že četrto letošnjo uvrstitev na zmagovalnem odru. Drugi je bil na dirki v Argentini, prav tako pa tudi na preizkušnji v Veliki Britaniji in nazadnje na tekmi v Valkenswaardu na Nizozemskem tretji.

V skupnem seštevku svetovnega prvenstva je v vodstvu Cairoli, ki ima 147 točk, Gajser na drugem mestu jih je zbral 125.

Prva vožnja dirke v razredu MXGP bo jutri ob 14. uri, druga pa ob 17. uri.