Udarila se bosta štajerska kluba - Maribor in Aluminij.

V Ljudskem vrtu bodo Mariborčani gostili Kidričane. Na tej tekmi imata prepoved nastopa dva mariborska nogometaša, Marko Alvir in Antoine Makoumbou

Štajerska prvoligaša sta sicer na kolena spravila ljubljanska kluba, a čas je, da se pomerita med seboj.

Na lestvici so v boljšem položaju Mariborčani, si vrh ligaške lestvice delijo s Koprom. A previdnost ni odveč - Mariborčani v zadnjih dveh dvobojih s Kidričani teh še niso premagali.

»Maribor na zadnjih petih tekmah ni dobil gola, ampak so bili kljub temu zelo ranljivi, nasprotniki so zgrešili ogromno priložnosti. Upam in si želim, da se ta trend obrne že v nedeljo. Proti Mariboru vedno igramo dobro, v tekmo moramo iti samozavestno. Za nas bo to ena lažjih tekem, saj ne moremo nič izgubiti, oni pa ogromno. Biti moramo čvrsti in predvsem hitri. Imeli bomo svoje priložnosti, potem pa je vse odvisno od nas, če jih bomo uspeli izkoristiti,« je pred tekmo povedal Oskar Drobne, trener Aluminija.

»Lahko rečemo, da smo ostali dolžniki, v zadnjih dvobojih nimamo dobrega izkupička. Po treh medsebojnih tekmah brez zmage je čas za veselje, pričakujem, da bomo v pravi dnevni formi in storili bomo vse, da osvojimo nove tri točke. Liga je dokaj izenačena, vsaka tekma je zahtevna in vsake se moramo lotiti s popolno osredotočenostjo,« pravi Radovan Karanović, v. d. trenerja Mariborčanov.

Začetek prvega polčasa.

7' Prvi do udarca v okvir vrat Sellouki, po podaji Mudrinskega je prišel do zaključka z leve strani.

11' Žuglja z razdalje, nenatančno.

24' Znova gostujoči vratar prepreči žogi pot v mrežo.

24' Po odbitku in v nadaljevanju akcije je Krefl v kazenskem prostoru zadel ter zbil na tla Repasa.

31' Ob posredovanju izven kazenskega prostora rumeni karton za Juga.

38' Poskus gostov, z razdalje T. Pečnik, na pravem mestu Jug.

38' Odgovor na drugi strani, do zaključka Milec, obramba Janžekoviča.

42' GOOOOOL! Mudrinski za vijolične.

Konec prvega polčasa.

Začetek drugega polčasa.

56' Prša do udarca, žoga čez prečko v kot.

58' priložnost za povišanje vodstva: predložek Vrhovca, poskus Mudrinskega.

65' Janžekovič med izbijanjem zadel Sirka, žoga mimo desne vratnice.

69' Mudrinski v zunanji del mreže.

72' Požeg Vancaš namesto Mudrinskega, Kronaveter namesto Žuglja

78' GOOOOL! Sirk za vijolične.

90' Požeg Vancaš ustavljen s prekrškom sodnik Kajtazović je pokazal rumeni karton Azemoviću in na belo točko.

90' GOOOL! Kronaveter zatrese mrežo.