Nocoj se v devetem krogu nogometnega državnega prvenstva na stadionu Ljudski vrt v Mariboru merita Nogometni klub Maribor in Nogometni klub Aluminij.

Mariborčani so zabeležili tretjo zaporedno zmago in hkrati tretjo v nizu na domačem stadionu, poroča STA. Z 2:1 so premagali vodilno ekipo Prve lige Telekom Slovenije, ki je poraz v tej sezoni doživela prvič.

V Ljudskem vrtu je gostovala najbolj obrambno usmerjena ekipa lige, ki je v dosedanjih osmih tekmah prejela vsega tri zadetke. Gledalci tako na začetku oziroma v prvem polčasu veliko priložnosti za zadetek niso videli.

Prvič je napeto postalo v 23. minuti, ko je Matic Vrbanec sprožil s prostega strelca, vendar je žoga zadela živi zid Maribora in končala v kotu. Kmalu za tem je proti vratom Aluminija streljal Dino Hotić, sledili sta še najlepši priložnosti prvega dela.

Za goste jo je zapravil Jure Matjašič, ki ni dobro zadel žoge po podaji Dejana Petroviča, tako da je ta poletela visoko čez gol, za domače pa Luka Zahović, ki je do strela prišel v vratarjevem prostoru, a iz težkega položaja meril malce previsoko.

Drugi polčas se je začel z natančnim strelom Dina Hotića in še lepšo obrambo Matije Kovačića, a česar mariborski strelec ni zadel v 47. minuti, je realiziral pet minut pozneje. Iz zelo podobnega položaja, torej z vrha kazenskega prostora s strani, je sprožil in matiral vratarja gostov.

Navdušenje na tribunah Ljudskega vrta se še ni poleglo, ko so Kidričani že izenačili. Jure Matjašič je v kazenskem prostoru podal Nikoli Leku, ta pa je žogo natančno usmeril v malo mrežico mariborskih vrat.

Gostje so bili v naslednjih desetih minutah več pri žogi in bolj nevarni - strel Dejana Petrovića je s skrajnimi napori zaustavil vratar Kenan Pirić, vendar se je zatresla njihova mreža.

Obramba Aluminija je bila za trenutek nezbrana, oziroma podaja Jasmina Mešanovića proti Roku Kronavetru je bila tako natančna, da napadalec Maribora prišel do žoge in jo preusmeril v gol za 2:1.

Do konca tekme so imeli gostje popolno terensko premoč in tri lepe priložnosti za izenačenje. Poskusa Anteja Živkovića in Mihaela Klepača sta za las zletela preko vrat, strel Jureta Matjašiča v 87. minuti pa je zaustavila vratnica.

* Ljudski vrt, gledalcev 4.200, sodniki: Skomina (Koper), Praprotnik (Ljubljana), Vukan (Murska Sobota).
* Strelci: 1:0 Hotić (52.), 1:1 Leko (54.), 2:1 Kronaveter (66.).
* Maribor: Pirić, Viler, Cretu, Mitrović, Klinar, Peričić, Kronaveter (od 73. Kotnik), Hotić (od 80. Požeg Vancaš), Vrhovec (od 82. Pihler), Mešanović, Zahović.
* Aluminij: Kovačić, Martinović, Kontek, Ploj, Jakšić, Krajnc (od 80. Klepač), Matjašič, Petrovič, Vrbanec (od 72. Horvat), Leko, Živković.
* Rumeni kartoni: Peričić, Mitrović; Leko.
* Rdeči karton: /.

FOTO GALERIJA: Jure Banfi

Po reprezentančnem premoru se Prva Liga Telekom Slovenije nadaljuje

Nogometno tekmo med Mariborom in Aluminijem si lahko v živo ogledate nocoj ob 20. uri na Planet TV.

Glavni akter uvoda sezone je Aluminij, poroča STA. Omenjeni klub vodi na lestvici, je še edini neporažen in ima ob petih zmagah in treh neodločenih izidih točko prednosti pred Olimpijo. Pri vrhu gre pričakovati tudi Maribor, ki je trenutno četrti, kar je najvišje doslej.

Sodnik: Damir Skomina (Koper). Pomočnika: Jure Praprotnik (Ljubljana) in Robert Vukan (Gornja Radgona). Četrti sodnik: Aleksandar Kasapović (Markovci). Dodatna sodnika za goloma: Nejc Kajtazović in Dragoslav Perić (oba Kranj). Delegat: Jožef Rajh (Celje).

MARIBOR: Pirić, Klinar, Mitrović, Peričić, Viler, Vrhovec, Cretu, Mešanović, Hotić, Kronaveter, Zahović. Klop: Handanović, Koblar, Pihler, Kotnik, Požeg Vancaš, Kramarič, Tavares. Trener: Darko Milanič.

ALUMINIJ: Kovačić, Jakšić, Martinović, Kontek, Krajnc, Vrbanec, Petrovič, Leko, Ploj, Matjašič, Živković. Klop: Artič, Marinšek, Amuzie, Klepač, Pantalon, Horvat, Pečnik. Trener: Slobodan Grubor.