Slika je simbolična.
Nogometaši Maribora rane po izpadu iz kvalifikacij UEFA Lige prvakov celijo na koprski Bonifiki. V minuli sezoni so se s kanarčki do zadnjega borili za vrh lestvice, kdo se bo veselil nocoj?

Šerif iz Tiraspola je zaprl pot do tretjega kroga kvalifikacij UEFA Lige prvakov, časa za objokovanje pa ni. Mariborčani julij zaključujejo z gostovanjem na koprski Bonifiki.

Derbi tretjega kroga Prve lige Telemach bo pokazal, kakšne posledice je pustil torkov poraz v Moldaviji. V taboru vijoličastih poudarjajo, da bodo na Primorskem iskali tudi dodatno energijo za novo evropsko preizkušnjo.

»Moramo se prilagoditi, poiskali bomo nove rešitve. Do nedelje bomo pripravili predviden načrt. Časa za počitek ni, popolna osredotočenost je le na naslednji tekmi. Koper ima posamično kakovost, sposobni so reševati situacije ena na ena. Ne smemo puščati preveč prostora.

Fantje so med tekmo v Kišinjevu pokazali drugačen obraz, tudi z veliko mero bojevitosti in na teh temeljih moramo nadaljevati. Gremo odločno v novih 90 minut, po točke, potem pa z dodatno pozitivno energijo v priprave na dvoboj s Helsinki,« poudarja Radovan Karanović.

Brez Sirka in Žuglja

Aktualni državni prvaki se v spopad s pokalnimi prvaki Koprčani, ki so s četrtkovim remijem v Vaduzu zaključili z evropskimi nastopi, vnovič podajajo oslabljeni. Seznam poškodovanih nogometašev je še daljši.

Martinu Milcu, Aleksu Pihlerju in Marku Božiću sta se na seznamu poškodovanih nogometašev pridružila še Rok Sirk in Nino Žugelj. Slednji bo manjkal zaradi udarca v glavo, tako ali tako pa naj bi bil pred prestopom na Norveško, prvi pa si je v Moldaviji poškodoval gleženj.

Bosta pa v kadru vijoličastih prvič novinca, ki sta se moštvu pridružila v tem tednu. Vladan Vidaković bo skušal na sredini igrišča zakrpati luknjo po odhodu Antoinea Makoumbouja, Andraž Žinič pa bo ob desni stranski črti zamenjal Martina Milca.

Kakšen bo razplet primorsko-štajerskega obračuna, si upate napovedati rezultat?

Potek tekme

Strelci: 1:0 Kotnik (31), 1:1 Baturina (34), 2:1 Osuji (53)

5' Vidaković med uvodno akcijo s preigravanjem do Brnića, ki se je odločil za udarec z 18m, spretno ciljal, vratar Golubović pa je odbil čez prečko v kot
9' prvi koprski poskus v okvir vrat, Kotnik z leve strani do zaključka v kazenskem prostoru, na pravem mestu Bergsen
16' Vešner Tičič z desne strani pred gol, Bergsen s pravočasnim posredovanjem
19' priložost za Koper, Parris si je pripravil položaj za udarec v kazenskem prostoru, Bergsen znova brani
22' Kotnik z naslednjim poskusom, nenatančno
28' naš vratar z novim uspešnim posredovanjem, tokrat ob udarcu Parrisa z razdalje

1:0 Kotnik (31)
Vodstvo gostiteljev, po vtekanju in podaji Parrisa je zadel Kotnik, z udarcem ob desni vratnici.

1:1 BATURINA (34)
Goool! Najboljši odgovor - ekspresno izenačenje. Prvi del naloge je opravil Sikošek, s spretno akcijo na levi strani in podajo po tleh v sredino, za odločilno potezo pa poskrbel Baturina, ki je v golgeterskem slogu našel pot do mreže.

45+2' Osuji z razdalje, Bergsen na pravem mestu

KONEC PRVEGA POLČASA

46' nadaljujemo z eno spremembo: namesto Čuka v igro Šturm
46' Koprčani prvi v okvir vrat v 2. polčasu, ob poskusu Kotnika pravočasno Bergsen

2:1 Osuji (53)
Novo koprsko vodstvo: Osuji si je po podaji Parrisa priboril položaj za udarec v kazenskem prostoru in zadel ob vratnici.
58' vratar Bergsen je ujel žogo, a se je precej presenetljivo oglasil VAR... Zaradi dvoboja Šoštarič Karič-Kambič pred posredovanjem našega vratarja. Nato pa je sodnik Mertik pokazal na belo točko.
59' ostaja 2:1... Vlogo izvajalca enajstmetrovke je v 59' prevzel Parris, toda zadel je prečko.
64' trojna menjava v našem moštvu: v igro Antolin, Guerrico in Vipotnik, z igrišča Brnić, Kronaveter ter Vidaković
70' lov na izenačenje, po predložku Sikoška do udarca z glavo Vipotnik, na pravem mestu vratar Golubović
79' zaporedna poskusa Vipotnika in Repasa, obakrat v obrambni blok, končalo se je s kotom
90' še 6 minut igre
90+7' zadel je Šušnjara, toda iz ofsajda, zadetek ni priznan