Slovenska nogometna reprezentanca je kvalifikacije za evropsko prvenstvo začela z remijem 1:1 v Izraelu.

Matjaž Kek je za kapetana postavil najizkušenejšega Bojana Jokića, z napadalno sestavljeno začetno enajsterico pa napovedal pogumno igro. Varovanci Mariborčana so začeli pogumno in si hitro priigrali svoje priložnosti. Najlepšo je v 12. minuti zapravil Andraž Šporar, ki je le za las meril mimo vrat. Slovenija si je z aktivno igro v prvem polčasu priigrala pet strelov iz kota, a iz nobenega ni uspela resneje ogroziti izraelskih vrat.

V 48. minuti je Šporar izkoristil veliko napako izraelske obrambe in s prvim zadetkom v izbrani vrsti popeljal Slovenijo v vodstvo. A vodstvo ni dolgo trajalo, saj je že v 55. minuti po podaji iz kota in slabem pokrivanju slovenskih reprezentantov izenačil Eran Zahavi.

Tik za izenačujočim zadetkom je vodstvo Izraela z odlično obrambo preprečil Jan Oblak, v 65. minuti pa je izjemno priložnost zapravil Benjamin Verbič, tri minute za njim pa še Šporar. Slovenija je zadnjih 20 minutah znova prevladovala in nanizala kar nekaj priložnosti, a ni uspela zadeti.

Slovenija je tako kvalifikacije začela s točko, čeprav ima ta točko grenki priokus zaradi številnih neizkoriščenih priložnosti. V nedeljo se bo slovenska reprezentanca v Stožicah pomerila z Makedonijo, ki je s 3:1 premagala Latvijo.