Mariborčani so v dvanajstem krogu Prve lige gostili Domžale in se v Ljudskem vrtu veselili pomembne zmage s 3:1. Junak srečanja je bil domači kapetan Marcos Tavares, ki je dosegel dva zadetka.

Srečanje v Ljudskem vrtu, ki si ga je ogledalo okrog štiri tisoč gledalcev, so bolje začeli nogometaši Domžal, ki so povedli že po prvi nevarni akciji na današnjem srečanju. Kabha je izgubil žogo v obrambni polovici vijoličastih, po neuspešnem preigravanju Alvirja  se je žoga odbila na nogo Horvatu, ki je natančno zadel v levi spodnji kot Handanovićevih vrat. Podudo so po prejetem zadetku prevzeli Mariborčani, ki so bili v prvem polčasu blizu izenačenja v 34. minuti, ko je po Vršičevi podaji iz kota Pihler zadel le zunanji del mreže. Nekaj minut za tem so nevarno akcijo izpeljali domžalčani, nov poskus Horvata pa je iz golove črte odbil Janža.

Odločilen drug polčas

V nadaljevanje so podobno kot v prvem delu bolje krenili gostje iz Domžal. V četrti minuti nadaljevanje sta dlani Handanovića ogrela Alvir in Vuk, sploh pri udarcu slednjega je domači čuvaj meže odlično odreagiral. Nagrada je za Mariborčane prišla le dve minuti kasneje, ko je Janža z dolgo podajo lepo našel Tavaresa, ta je potegnil proti vratom in nato z natančnim strelom ob prvi vratnici premagal Milića. Na novo veselje Maribora je bilo potrebno čakati le pet minut. Vršič je izvedel prosti udarec iz leve strani, sam je ostal Novaković, ki je dobro meril z glavo, Milić je žogo še uspel odbiti, a le na noge domačega kapetana Tavaresa, ki je še drugič zatresel gostujočo mrežo. Gostje so imeli svoji priložnosti za izenačenje v 68. in 85. minuti, toda obakrat je žoga zletela mimo vrat.

Rdeč karton v sodnikovem podaljšku

Piko na i domači zmagi je v prvi minuti sodnikovega podaljška postavil Zahović, ki je elegantno reagiral in zadel ob slabi reakciji domžalske obrambe. Gostje so srečanje sicer končali le z desetimi možmi, saj je tik pred koncem srečanja Širok na robu kazenskega prostora podrl Zahovića in si prislužil neposreden rdeč karton.