Tina Maze je na družbenem omrežju Instagram potrdila, da s partnerjem Andreo Massijem pričakujeta naraščaj.

»Letošnja zima bo zelo posebna…. pričakujeva novo poezijo – novo življenje!!! Ni besed kako srečna sva in kako zelo se veseliva nove, starševske vloge,« je objavila 24 tednov noseča Mazejeva.

Tina Maze je januarja na veleslalomu na Zlati lisici s predčasnim koncem prve vožnje končala tekmovalno športno pot.

Je najuspešnejša slovenska udeleženka zimskih olimpijskih iger v zgodovini, ki ima dve zlati in srebrni medalji.

Edina Slovenka  z zmago v skupnem seštevku svetovnega pokala

Sedaj noseča smučarka je edina v slovenski zgodovini, ki je zmagala v skupnem seštevku svetovnega pokala v alpskem smučanju in se s 26 zmagami izkazala kot najboljšo po številu prvih mest v zgodovini svetovnega pokala. V zmagoviti sezoni svetovnega pokala 2012/13 je končala s končnim seštevkom 2414 točk in izboljšala številne rekorde. Med drugim je prehitela slovitega Herminatorja, avstrijsko legendo Hermanna Maierja, s tem pa rekord popravila za 414 točk.

Leta 2015 je v ameriškem Vailu in Beaver Creeku na svetovnem prvenstvu v alpskem smučanju osvojila zlato v smuku in kombinaciji ter srebro v superveleslalomu, kar sta zadnji slovenski medalji s svetovnega prvenstva. Po številu in žlahtnosti medalj je v svetovni ženski konkurenci na sedmem mestu, saj ima štiri zlate in pet srebrnih medalj.