Fotografija je simbolična (FOTO: Jure Banfi)
Po dvet tednih je spet čas za nogomet. Vijoličasti gostujejo pri Bravu.

Po reprezentančnem premoru nogometaši Maribora v 12. krogu gostujejo pri ljubljanskem Bravu. To je na nake način tudi začetek novega obdobja, ko bosta dlje časa odstona Milec in Mitrović, danes pa ne bodo nastopili niti Dervišević, Mihelič in Mešanović. Koblar in Uskoković pa še nista nared.

BRAVO: Vekić, Trontelj, Drkušić, Brekalo, Kurtović, Maher, Agboyi, Ogrinec, Kramarič, Žugelj, Nukić. Klop: Lubej Fink, Španring, Šehić, Kirm, Kim, Žinko, Kancilija, Kidrič, Šego. Trener: Dejan Grabič.

NK MARIBOR: Jug, Pihler, Martinović, Peričić, Klinar, Kolmanič, Vrhovec Repas, Požeg Vancaš, Kronaveter, Mlakar. Klop: Pirić, Obreht, Viler, Felipe Santos, Cretu, Bajde, Kotnik, Matko, Tavares. Trener: Mauro Camoranesi.

PRVI POLČAS

11' ob protinapadu gostitelji s prvim poskusom, toda Martinović je pravočasno izbil ob predložku v sredino proti Kramariču,

V 12. minuti 1:0, strelec Nukić, Prosti strel s predložkom v mariborski kazenski prostor, najprej je Brekalo z glavo podal nazaj v sredino, Maher ciljal z glavo, Jug odbil, po odbitku pa je Nukić iz bližine potisnil žogo v mrežo. 1:0,

Hitro izenačenje! 1:1 v 19', strelec Rudi Požeg Vancaš. Akcija za 1:1 se je začela s podajo Kronavetra in poskusom Peričića, ki ga je ustavil vratar Vekić, po odbitku je poskušal Mlakar, delovalo je že, da je žoga prešla golovo črto, toda po dvoboju Kurtovič-Mlakar je žogo zabil pod prečko Požeg Vancaš.

24' spretna kombinacija ob prostem strelu: podal je Kolmanič, s hitrim odzivom do udarca Mlakar, vendar žoga čez prečko,

28' Mlakar z naslednjim poskusom, tokrat iz obrata po podaji Pihlerja z glavo, ne dovolj natančno,

29' rumeni karton za Klinarja, zaradi prekrška ob desni stranski črti na Agboyijem,

34' poskus Ogrinca z roba kazenskega prostora, Jug je žogo ukrotil,

38' v odgovoru na drugi strani z 18m Repas, ni se izšlo s konkretnejšim zaključkom, brez večjih težav ob udarcu po tleh za Vekića,

40' do udarca z glavo Kramarič, nenatančno,

Preobrat v Ljubljani: 1:2 v 42', strelec Jan Mlakar, Velika zasluga pri zadetku za vodstvo gre Kolmaniču, ki je poslal izjemno natančen predložek, Mlakar pa je spretno z glavo poslal žogo mimo vratarja Vekića. 1:2,

44' protesti domačih nogometašev ob posredovanju Pihlerja in Martinovića v našem kazenskem prostoru, sodnik se ni oglasil, brez enajstmetrovke,

DRUGI POLČAS

59' do udarca z roba kazenskega prostora Požeg Vancaš, na pravem mestu vratar Vekić,

62' prva menjava pri vijoličastih moštvu: Cretu namesto Kolmaniča,

66' poskus Žuglja, blokiral je Peričić,

69' neprijeten prizor: ob posredovanju Juga trčenje v kazenskem prostoru, obležal je Peričić, pripeljalo se je tudi reševalno vozilo k robu igrišča, toda k sreči brez resnejših posledic, nadaljujeta lahko tako Jug kot Peričić,

74' po zaporednih rumenih kartonih za Vrhovca in Cretuja zaradi prekrškov zdaj poskus Cretuja z razdalje, domači vratar je žogo uspel ukrotiti,

80' Požeg Vancaš po preigravanju do zaključka, nenatančno,

81' poskus Nukića, uspešno posredovanje Juga,

82' Maribor ostajao z igralcem manj, po prekršku nad Ogrincem mora z igrišča Vrhovec zaradi drugega rumenega kartona,

85' Žugelj po preigravanju v kazenskem prostoru do udarca, čez prečko,

87' trojna menjava za končnico: Kronaveter-Matko, Mlakar-Bajde in Požeg Vancaš-Kotnik,

90' po številnih prekinitvah še pet minut igre,

90+3' do udarca z glavo Kidrič, žoga čez prečko,

90+4' po kotu in dvojni podaji s Kotnikom poskus Repasa, žoga ob desni vratnici.