Kdo bo vrh lestvice Prve lige Telemach zasedal po 34. krogu prvenstva? Včeraj so prvo mesto zavzeli Koprčani, Mariborčani pa danes v Šiški napadajo Bravo. Spremljajte dvoboj iz prestolnice.

Koprčani so se z včerajšnjo zmago proti Sežancem zavihteli na vrh Prve lige Telemach, na katerega se želijo v prestolnici vrniti Mariborčani.

Štajerci se bodo v 34. krogu državnega prvenstva v Šiški pomerili z Bravom. Ljubljančani odštevajo dneve do zgodovinskega nastopa v pokalnem finalu, vijoličasti pa so usmerjeni zgolj v ligaške obveznosti.

Marsikdo se je pred tekmo spraševal, če bo ljubljanski strateg Dejan Grabić v pričakovanju pokalnega finala premešal enajsterico. Že vse od tekme s Koprom pa je jasno, da bodo v Ljubljani oslabljeni zaigrali Mariborčani.

Radovan Karanović zaradi prepovedi igranja ne more računati na trojico nogometašev. Današnjo tekmo morajo izpustiti Rok Kronaveter, Martin Milec in Jan Repas, poškodovani Ažbe Jug pa je že sklenil sezono.

»Zavedamo se, da ne bomo imeli na razpolago treh kaznovanih igralcev, zato iščemo nove rešitve znotraj ekipe. Med tednom smo preizkusili določene kombinacije, najbolj pomembno je, da igralci vedo, kakšne so njihove zadolžitve.

Antolin je denimo že dokazal, da lahko izpolni zahteve v zvezni vrsti, prav tako so krilni in bočni igralci, ki so morda vmes manj igrali, pripravljeni prispevati svoj delež. Kader je širok, kar so fantje dokazali že večkrat,« pred srečanjem pravi Radovan Karanović.

Štajerci so s petih ligaških gostovanj v Športnem parku Šiška vselej prinesli zmago, a na manjšem igrišču zagotovo ne bo lahko. Ljubljančani so z marčevsko zmago v Ljudskem vrtu dokazali, da so lahko sila neugoden nasprotnik.

Se bodo mariborski nogometaši kljub temu vrnili na prvo mesto?

Spremljamo v živo.

8' GOL ZA BRAVO, v samem začetku igre je za Bravo zadel Andraž Kirm, rezultat je 1:0.

13' ŠE EN GOL BRAVAŠEV. Do rezultata 2:0 za Bravo pristreljal Martin Kramarič.

24' RUMENI KARTON za Ognjena Mudrinskega.

33' RUMENI KARTON ZA MARIBOR, tokrat ga je prejel Nemanja Mitrović.

37' RUMENI KARTON za Bravaša Žana Trontlja.

45'+2 GOL ZA MARIBOR, zadal ga je Ivanović! Rezultat je 2:1.

Konec prvega polčasa.

Začetek drugega polčasa.

46' DVE MENJAVI ZA MARIBOR, iz igre Alvir in Šturm, v igro Nikolić in Žugelj.

53' RUMENI KARTON MARIBORU za Aljaža Antolina.

54' GOL BRAVA, mrežo Mariborčanov zatresel Žan Trontelj.

55' RUMENI KARTON ZA MARIBOR, tokrat ga je prejel Gregor Sikošek.

65' MENJAVA PRI BRAVU, v igro Kurtovič namesto Trontlja.

67' RUMENI KARTON MARIBORU, prejel ga je Žugelj.

75' DVE MENJAVI PRI MARIBORU, v igro Pihler in Uskoković namesto Mutavčiča in Ivanovića.

78' TRI MENJAVE PRI BRAVOTU, v igro Bajde, Sever in Memić namesto Maružina, Kramarića in Marjanaca.

87' MENJAVA ZA MARIBOR, v igro Sirk namesto Watsona.

90' +5 MENJAVA ZA BRAVO, v podaljšku v igro Selan namesto Simona.