Olimpija je z zmago v Ljudskem vrtu še poglobila rane Maribora, ki je vknjižil še četrti zaporedni poraz. Zmaji so se po zadetkih Svita Sešlarja in Timija Maxa Elšnika razveselili četrte ligaške zmage, brez prejetega zadetka pa ostajajo na vrhu lestvice.

Mariborskim nogometašem v teh dneh ne cvetijo rožice, saj so v četrtek izgubili že tretjo zaporedno tekmo. Bodo rane zacelili na nocojšnjem večnem derbiju z Olimpijo?

Helsinški HJK je z dvema goloma v drugem polčasu četrtkovega obračuna še poglobil krizo Maribora, ki v derbi vstopa s slabo popotnico. Trije porazi so načeli samozavest nogometašev, kar je opazno tudi na igrišču.

Na drugi strani so se nogometaši Olimpije po vseh preglavicah uspešno pobrali in novo sezono Prve lige Telemach odprli s tremi zmagami. Zmaji brez oddane točke zasedajo prvo mesto, Matevž Vidovšek pa v letošnjem prvenstvu še ni bil premagan.

Kdo se bo veselil v Ljudskem vrtu? Štajerci so aprila dobili zadnji obračun in pred domačimi gledalci slavili prvič po štirih letih in pol, ko Olimpija štajerske prestolnice ni zapuščala poražena.

Maribor išče opravičilo, Olimpija sanja novo zmago

»Prihaja derbi, ni prijetno, ko se soočiš s takšnim porazom, a ne bo časa za večje analize. Usmeriti se moramo k nedelji, treba je strniti vrste, odigrati neprimerno boljše kot v zadnjem obdobju in se na takšen način opravičiti navijačem.

Imamo težave v igri, tega se zavedamo. Manjka nam tudi kanček sreče, da bi se dogodki zasukali v drugo smer,« sporoča Radovan Karanović, ki želi že nocoj rezultatsko krivuljo obrniti v pozitivno smer.

Mariborski strateg ima v zgoščenem ritmu preizkušenj še vedno nekaj kadrovskih skrbi, v pristopu pa se morda najbolj pozna odsotnost poškodovanega Martina Milca, saj je kot kapetan pri mož vijoličaste čete.

Albert Riera je lahko po zadnjih zmagah zadovoljen s stanjem svojega moštva, čeprav tudi Ljubljančani ne dosegajo lahkih zmag. So pa le-te okrepile moralo zmajev, ki se želijo zadržati na vrhu lestvice.

»Gotovo je dobro, da smo imeli cel teden časa, da se pripravimo na tekmo, tako v fizičnem kot psihološkem smislu.

Pripravljeni smo na boj, ta teden mi res ni bilo potrebno dodatno motivirati igralcev, saj se zavedajo pomembnosti derbija,« je pred gostovanjem v Mariboru dejal Španec.

Kdo je vaš favorit?

MARIBOR - OLIMPIJA 0:2*

Strelec: Sešlar (36'), Elšnik (79').

Maribor: Bergsen, Žinič, Watson, Mitrović, Sikošek, Repas, Antolin, Vidaković, Brkić, Baturina, Vipotnik. Trener: Radovan Karanović.

Olimpija: Vidovšek, Estrada, Crnomarković, Ratnik, Pilj, Doffo, Elšnik, Sešlar, Sualehe, Kvesić, Nukić. Trener: Albert Riera.

POTEK TEKME

1' Pričetek večnega derbija v Ljudskem vrtu! Tekmo so s sredine igrišča pričeli Ljubljančani.

3' Olimpija je preko Mustafe Nukića izpeljala hiter napad, Ljubljančani pa so iztržili dva kota.

7' Matevž Vidovšek je pravočasno zapustil svoja vrata in preprečil zaključek Roku Baturini, ki ga je z globinsko podajo iskal Jan Repas.

16' Zadnje minute niso postregle s pravim vznemirjenjem.

17' Ljubljančani zahtevajo rumeni karton za Vladana Vidakovića, ki je ob stranski črti podrl Davida Sualeheja.

20' PRILOŽNOST! Mariborčani so po kotu pozabili na Mustafu Nukiću, ki pa je osamljen z glavo streljal čez gol domačih.

22' PRILOŽNOST! Matevž Vidovšek rešuje Olimpijo. Ivan Brnić je krenil po levi, nato pa poslal predložek mimo štirih ljubljanskih branilcev, na oddaljenejši vratnici pa se je v priložnosti znašel Žan Vipotnik. Vidovšek je strel odbil v kot.

23' Po kotu in ponovljenem predložku pred vrata je z glavo streljal Nemanja Mitrović, Matevž Vidovšek je bil dobro postavljen.

24' PRILOŽNOST! Vladan Vidaković je prestrel podajo gostov na sredini igrišča in s podajo v prostor v ogenj poslal Roka Baturino. Zaključek Hrvata je s pravočasnim izhodom iz gola preprečil razpoloženi Matevž Vidovšek.

30' Jan Repas je po preigravanju Ivana Brnića streljal mimo ljubljanskega gola.

32' Mario Kvesić je slabo izvedel prosti strel z roba kazenskega prostora.

33' Gregor Sikošek je poslal nevaren predložek z leve strani igrišča, Pascal Estrada pa je žogo preusmeril mimo Roka Baturine, v kot, po katerem je Nemanja Mitrović meril preko gola Olimpije.

36' GOL! Ljubljančani se veselijo vodstva! Po kotu Maria Kvesića se je ob bližnji vratnici najbolje znašel Svit Sešlar in z glavo premagal Menna Bergsena.

38' Dva poskusa Ivana Brnića z roba kazenskega prostora, drugi je končal v naročju Matevža Vidovška.

41' Mariborčani niso izkoristili nesporazuma Matevža Vidovška in Davida Sualeheja, ki sta trčila na robu kazenskega prostora. Korošec v golu bo lahko nadaljeval s tekmo.

POLČAS!

46' Pričetek drugega polčasa, brez sprememb v mariborski in ljubljanski enajsterici.

50' RUMENI KARTON! Gregor Sikošek je bil kaznovan za prekinitev napada Svita Sešlarja.

59' Po podaji Ivana Brnića je z 20 metrov streljal Aljaž Antolin, Prekmurec v vijoličastem dresu pa je streljal mimo leve vratnice Matevža Vidovška.

61' MENJAVI! Žan Vipotnik in Aljaž Antolin zapuščata igrišče, v igro sta vstopila Rok Kronaveter in Marko Božić.

65' MENJAVA! Marin Pilj je svoje mesto v enajsterici Olimpije prepustil Samuelu Pedru.

70' Mariborčani so po prvih menjavah pritisnili na polovico Olimpije, a Ljubljančani dobro branijo svojo prednost.

71' Menno Bergsen je pravočasno zapustil svoja vrata in po globinski podaji Mustafe Nukića preprečil zaključni udarec Samuelu Pedru.

72' MENJAVA! Rok Sirk je vstopil v igro namesto Roka Baturine.

74' MENJAVA! David Sualehe je zapustil zelenico, Albert Riera pa je v igro poslal Aljaža Krefla.

77' Mariborčani zahtevajo najstrožjo kazen, piščalka Davida Šmajca ostaja nema.

78' PRILOŽNOST! Po kotu Maria Kvesića je sprožil Đorđe Crnomarković, Menno Bergsen je žogo odbil, nato pa je bil na mestu še po enem udarcu.

79' GOL! Olimpija je podvojila svojo prednost, po predložku Maria Kvesića z leve strani igrišča je bil pred golom Maribora najvišje skočil povsem osamljeni Timi Max Elšnik.

80' MENJAVI! Svita Sešlarja in Pascala Estrado sta zamenjala Justas Lasickas in Almedin Ziljkić.

83' MENJAVA! Še ena slaba novica za Radovana Karanovića, Max Watson ne more nadaljevati srečanja, zamenjal ga je Ignacio Guerrico.

88' RUMENI KARTON! Vladan Vidaković je porumenel po prekršku nad Almedinom Ziljkićem.

94' RUMENI KARTON! Ignacio Guerrico je na nepravilen način zaustavil Samuela Pedra.

KONEC TEKME! Olimpija s četrto zmago in brez prejetega zadetka ostaja na vrhu Prve lige Telemach, Maribor pa je izgubil še četrto tekmo v nizu.