Maribor ali Koper? Kdo bo prvo mesto državnega prvenstva zasedal po 33. krogu Prve lige Telemach? Spremljajte spopad vodilnih klubov v Ljudskem vrtu na mariborinfo.si.

Dejstvo, da Koper v štajerski prestolnici zmage ni slavil že vse od avgusta 2009, pred nocojšnjo tekmo ne šteje kaj veliko. Kdo bo imel boljši večer?

Vijoličasti se v spopad vrha lestvice podajajo s točko naskoka, Koprčani pa po preboju v pokalni finale nadaljujejo lov na dvojno krono. V Ljudskem vrtu bodo lovili že sedmo zaporedno zmago.

Čeprav na zadnjih dveh tekmah niso zadeli iz igre - pokalni dvoboj z Olimpijo je z bele točke odločil Amarachi Osuji, Olimpija pa je padla po enajstmetrovki Kaheema Parrisa - imajo Koprčani nekaj vročega železja.

Lamin Colley bo glavna nevarnost napada, ob Gambijcu pa lahko udarita tudi že omenjena Osuji in Parris. Menno Bergsen, ki bo v golu zamenjal poškodovanega Ažbeta Juga, bo pred zahtevno preizkušnjo.

Svoje adute imajo tudi Štajerci, Ognjen Mudrinski je na dveh tekmah koprsko mrežo zatresel kar trikrat. Rok Kronaveter in Marcos Tavares sta ob zmagi v Sežani vnovič dokazala, da sta lahko dobrodošla rešitev.

»Dobro se zavedamo pomembnosti tekme. Kdorkoli bo zmagal, bo storil velik korak k osvojitvi prvenstva. Na srečo smo v položaju, ko smo odvisni od sebe. Verjamemo v naše sposobnosti in našo zmago.

Gremo odigrati dobro tekmo in videli bomo, kam nas bo to pripeljalo,« pred tekmo sporoča koprski strateg Zoran Zeljković, ki bo na mariborski zelenici pogrešal kapetana Ivico Guberca.

Tudi domača zasedba zaradi že omenjene poškodbe Ažbeta Juga ne bo popolna, a v taboru Štajercev veliko stavijo tudi na polne tribune in izkušnje svojih nogometašev.

Mariborčani premorejo več nogometašev, ki so vajeni odločilnih in psihološko zahtevnih tekem, pred obračunom sezone poudarja Radovan Karanović

»Priprave smo izpeljali po načrtih. Zavedamo se, kaj nas čaka, pred nami je najpomembnejša tekma dosedanjega dela sezone.

Glede na to, da imamo v ekipi dovolj igralcev z ustreznimi izkušnjami, z veliko kilometrine v zahtevnih dvobojih, se veselimo novega izziva.«

Potek tekme:

20.15: Glavni sodnik je z žvižgom naznanil začetek tekme.

10': Priložnost za strel, a mimo gola.

15': Kronaveter obležal na tleh v bolečinah, navijači zahtevali premor tekme.

26': GOOOOL!! V mrežo uspešno zadel Mudrinski. NK Maribor vodi 1:0.

35': Zadetek za nasprotno ekipo. Na 1:1 izenačil Colley.

Konec prvega polčasa. Trenuten rezultat 1:1.

62': Rezultat ostaja nespremenjen.

72': Kronaveter strelja iz kota, žal neuspešno.

74': Menjava za Koper, namesto Kotnika v igro Šušnjara.

75': Menjava pri Mariboru, namesto Kronavetra v igro Žugelj. Ostaja 1:1.

79': Rumeni karton za Mileca.

81': Priložnost za domače, podaja Žugelj.

86': Prekršek domačih. Rumeni karton za Jana Repasa.

89': V igro vstopa Tavares.

90' + 3': Prosti strel za Koper.

Konec tekme. Končni izid ostaja 1:1.