Mariborčani so pred reprezentačnim premorom napolnili mrežo Radomelj. Štajerci so celoten drugi polčas odigrali z dvema igralcema več, v domačem golu pa je odjeknila petarda.

Nogometaši Maribora so uvodno četrtino Prve lige Telemach sklenili s tesno zmago v Šiški, pred dvotedenskim tekmovalnim premorom pa so napolnili mrežo Radomelj.

»Mlinarji« so sredi julija z visoko zmago v Ljudskem vrtu poskrbeli za veliko presenečenje, tedanjo postavo mariborskih rezervistov so z zadetki šokirali Mario Čuić, Luka Cerar in Sandi Nuhanović.

Štajerci so se, potem ko je novi trener Damir Krznar prekinil zmagovalni post, uspeli pobrati, na zadnjih treh tekmah so vknjižili sedem točk, danes pa so izkoristili priložnost, da splezajo v zgornji dom lestvice.

Prvaki so z golom Roka Baturine povedli že v tretji minuti, po izključitvi vratarja Emila Velića pa je vodstvo podvojil Rok Kronaveter. Gostitelji so tik pred odmorom izgubili še pordečelega Madžida Šošića, vijoličasti pa so v nadaljevanju s pridom izkoristili kar dva igralca več.

Po uri igre in kotu Roka Kronavetra je z glavo zadel Nemanja Mitrović, po zadetku Jana Repasa pa se je prvoligaškega prvenca veselil še Luka Božičković.

»Maribor gremo premagati, zakaj ne? Zame ni lahkih in težkih tekem, vse so enake, vse je odvisno od pristopa. Na vsaki tekmi imamo svoj način igre, mrtvi pa se štejejo na koncu,« je po občinskem derbiju z Domžalami dejal Nermin Bašić.

Radomljani trenutno niso v najboljšem rezultatskem nizu, saj na zadnjih šestih tekmah niso slavili zmage, v obračunu z Domžalčani pa so po vodstvu ob polčasu izgubili z izidom 3:1.

Mariborčani so v Šiški slavili minimalno zmago, po kotu Roka Kronavetra je v polno meril Jan Repas. Damir Krznar je priznal, da bo igra šla hitro v pozabo, tudi v Domžalah pa bo potrebno garati:

»elo pomembno bi bilo povezati še eno zmago, takšne so naše želje, a tudi zmožnosti. Moramo pa biti znova na najvišjem nivoju glede teka, agresivnosti, osvajanja t.i. drugih žog. Sprejemamo vlogo favorita, gremo po tri točke, za katere pa se bo treba močno potruditi.«

KALCER RADOMLJE - MARIBOR 0:5* (0:2)

Strelca: Baturina (3'), Kronaveter (13'), Mitrović (61'), Repas (78'), Božičković (86').

Rdeči karton: Velić (10'), Šošić (47').

Radomlje: Velić, Marković, Vrhovac, Korun, Ševelj, Ouro, M. Čuić, Nuhanović, Cerar, Šošić, Sokler. Trener: Nermin Bašić.

Maribor: Bergsen, Vidaković, Mitrović, Uskoković, Sikošek, Repas, Žinič, Antolin, Kronaveter, Tolić, Baturina. Trener: Damir Krznar.

POTEK TEKME

1' Pričetek srečanja v Športnem parku Domžale. Maribor danes brez kaznovanega Svena Šoštariča Kariča, Ivan Brnić in Marko Božić tekmo pričenjata na klopi.

3' GOL! Mariborčani se veselijo hitrega vodstva. Rok Kronaveter je s podajo v prostor zaposlil Roka Baturino, ta pa je žogo z natančnim strelom spravil za hrbet Emila Velića.

10' RDEČI KARTON! Rade Obrenović je izključil domačega vratarja Emila Velića, ki mora zapustiti zelenico po prekršku nad Aljažem Antolinom. Vezist Maribora je po tem, ko so gostitelji žogo slabo vračali proti svojemu vratarju, krenil proti golu, Velić pa ga je ob poskusu izbijanja z nogo zadel v desno roko.

11' MENJAVA! Nermin Bašić, ki si je zaradi protestov prislužil rumeni karton, je moral po izključitvi Emila Velića poseči po prisilni menjavi. Zelenico je zapustil Mario Čuić, v golu pa bo debitiral Luka Baš.

13' GOL! Mariborčani so po prekršku Emila Velića izkoristili prosti strel. Rok Kronaveter je neubranljivo zadel s 17 metrov, debitant Luka Baš po strelu v zgornji levi kot ni imel možnosti.

22' PRILOŽNOST! Rok Kronaveter je zaposlil Marka Tolića, ki pa mu je prvenec v rumenem dresu preprečil okvir domačih vrat.

29' RUMENI KARTON! Po prekršku nad Rokom Baturino je porumenel Stipo Marković.

31' Marko Tolić je po daljši akciji Maribora meril z desne strani kazenskega prostora, Luka Baš je bil na pravem mestu.

41' RUMENI KARTON! Madžid Sošić je porumenel po prekršku na sredini igrišča.

42' RUMENI KARTON! Zdaj je porumenel še Vedran Vrhovac, ki je na domači polovici grdo pohodil Roka Kronavetra.

47' RDEČI KARTON! Radomljani so pred odmorom ostali še brez drugega pordečelega nogometaša. Po udarcu v obraz Marka Tolića si je drugi rumeni karton prislužil Madžid Šošić.

POLČAS!

46' Pričetek drugega polčasa, Ignacio Guerrico je ob levi stranski črti zamenjal Gregorja Sikoška.

48' PRILOŽNOST! Luka Baš je ob akciji Roka Kronavetra krenil iz vrat, žoga pa je končala pri Janu Repasu, ki je streljal z vrha kazenskega prostora. Na gol črti je žogo odbil Vedran Vrhovac.

49' Rok Kronaveter je z dolgim in natančnim predložkom pred domačim golom našel Roka Baturino, ki pa je z glavo streljal mimo gola.

57' RUMENI KARTON! Vladan Vidaković je s komolcem v obraz zadel Esterja Soklerja in prejel rumeni karton.

60' MENJAVI! Luka Cerar je svoje mesto prepustil Andreju Pogačarju, v igro pa je vstopil tudi Tin Hrvoj.

61' GOL! Maribor vodi z 0:3, po kotu Roka Kronavetra je z glavo zadel Nemanja Mitrović.

63' MENJAVI! Tine Čuk in Marko Božić sta vstopila v igro namesto Vladana Vidakovića in Aljaža Antolina.

64' Marko Božić je udaril s črte kazenskega prostora, zadel Roka Baturino, žoga pa je za las zgrešila levo vratnico.

66' PRILOŽNOST! Jan Repas je podal z desne, Roko Baturina pa z glavo ni najbolje zadel žoge, ki je poletela mimo gola.

71' MENJAVE! Prvoligaški debitant Luka Božičković je zamenjal Roka Kronavetra, pri Radomljah pa sta v igro vstopila Darly N'Landu in Luka Guček.

78' GOL! Maribor vodi že z 0:4! Jan Repas se gola veseli še na tretji zaporedni tekmi. Po lepi akciji Maribora in podaji mladega Tineta Čuka je sprožil z roba kazenskega prostora ter zadel v levi kot Luke Baša.

86' GOL! Petarda v mreži Radomelj! Poskus Tineta Čuka se je od domačega bloka odbil do Luke Božičkovića, ki je s 15 metrov natančno meril v levi kot vratar Radomelj in slavil prvoligaški prvenec.