Slika je simbolična (foto: Jure Banfi).
Tabor Sežana in Maribor merijo moči v nadaljevanju 14. kroga Prve lige Telemach.

Nogometaši Tabora danes napadajo Mariborčane, ki so, glede na zadnje tekme, sicer v nekoliko boljši formi kot Kraševci. Mariborčani z 21 točkami ostajajo na četrtem mestu, so takoj za petami ljubljanskim klubom.

»Dobro smo se pripravili, čuti se pozitivna energija med fanti. V Sežano gremo z namenom, da pridemo do treh točk in se približamo želenemu položaju na lestvici. Vsakemu moštvu smo sposobni zabiti gol, kakovosti v napadu je dovolj. Veseli, da smo utrdili obrambo. Že nekaj časa pa je opazno, da si ekipa ustvarja veliko število priložnosti, vendar še nismo dosegli želene učinkovitosti, tako da smo znova velik poudarek na treningih namenili zaključku napadov,« je za Nogometno zvezo Slovenije povedal Radovan Karanović

Tabor na tej tekmi igra brez Marka Krivičića, vijol'čni pa brez Nina Žuglja, ki ga bodo Štajerci gotovo pogrešali. Prav tako v vijoličnih dresih ne bo Aleksa Pihlerja, Roka Maherja in Marcosa Tavaresa.

Prvi polčas

4' poskus Grobry Doukoure z razdalje

11' Mudrinski v kazenskem prostoru, žoga pa čez prečko

14' Kronaveter iz kazenskega prostora gostov, vratar Koprivec obranil

19' Poškodoval se je Mutavčić, zapustil je igrišče

22' Mutavčića zamenjal Sellouki

27' Kronaveter s predložkom iz kota, Vrhovec višji od vseh, neoviran do udarca z glavo, toda ne dovolj natančno

32' Alvir do udarca, žogo je zaustavila vratnica

Drugi polčas

53' protinapad Tabora, nenatančen strel Bongonguia

61' GOOOOOL! Rok Kronaveter natančno z bele točke

69' iz igre Alvir, na igrišče pa Požeg Vancaš

78' Sellouki nenatančen pri zaključku v kazenskem prostoru

81' Mudrinskega je zamenjal Sirk, Kronavetra pa Repas

87' Mreža se je zatresla, a sodniki gola Kljuna niso priznali zaradi ofsajda

90' Pet minut sodniškega podaljška