Udeležili smo se Nočnega teka na Kalvarijo, ki ga je pripravila Univerzitetna športna zveza Maribor - Zdrava Zabava.

Kljub dežju so se udeleženci sedmega Nočnega teka na Kalvarijo pogumno podali po 455-tih kamnitih stopnicah. Pot za tekače je bila seveda osvetljena, vzdušje je bilo odlično. Med prvimi, ki so se podali na tek, je bil tudi predsednik države Borut Pahor, ki je dosegel čas 3:48,41.

Takoj za njim je startal eden najboljših slovenskih judoistov Rok Drakšič, trikratni udeleženec olimpijskih iger in evropski prvak. Kmalu za njima je bil na vrsti zdaj že 4-kratni zmagovalec Kalvarije Matjaž Mikloša, ki sicer svojega rekorda proge ponovno ni uspel preseči, je pa njegov čas 1:53 zopet zadostoval za zmago. V ženski konkurenci je slavila Ana Čufer s časom 2:26,9.