Aljoša Matko je na severu Evrope dosegel prvi zadetek po prestopu v švedski Hammarby.

Simon Rožman na sobotni tekmi Kopra in Maribora ni našel učinkovitega napadalca, medtem pa je Aljoša Matko po selitvi na Švedsko zadihal s polnimi pljuči.

Belokranjec, ki se je izakazal že na zadnji tekmi pred slovesom od Ljudskega vrta, se je včeraj veselil prvenca po selitvi v vrste Hammarby.

Matko je v obračunu z Elfsborgom v igro vstopil v 72. minuti, gostje pa so v končnici tekme lovili kar dva gola zaostanka.

Neubranljivo z roba kazenskega prostora

Po vstopu v sodniški dodatek je že dišalo po porazu Hammarbyja, nato pa je v 91. minuti žoga končala pri Slovencu, ta pa jo je s silovitim udarcem s črte kazenskega prostora pospravil v domačo mrežo.

Moštvo iz Stockholma je v 95. minuti še drugič zadelo z bele točke in po izenačenju iztržilo 24. točko sezone.

Nekdanjega člana Maribora in soigralce med tednom čaka povratni obračun za preboj v skupinski del UEFA Evropske konferenčne lige. Basel je na domačem igrišču slavil s 3:1.