Rokometaši Celja so v štajerskem dvoboju podaljšali zmagovalni post Mariborčanov, ki pa so se večji del srečanja dobro upirali aktualnim državnim prvakom.

Štajerski spopad Mariborčanov in Celjanov v Dvorani Tabor ni postregel s presenečenjem, saj so državni prvaki v končnici tekme potrdili nove točke in se povzpeli na prvo mesto.

Celjani so v 11. krogu državnega prvenstva vknjižili še deseto zmago, z novima dvema točkama pa so najbolje izkoristili razplet petkovega obračuna med Trebanjci in Velenjčani, ki je pripadel Gorenju, in zdaj znova zasedajo prvo mesto lestvice.

Slabše kaže Mariborčanom, ki se s štirimi točkami nahajajo zgolj pred Krškim. Vijoličasti so se za zdaj edine zmage veselili konec septembra, ko so v Areni Bonifika premagali Koprčane.

MARIBOR BRANIK – RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO 28:31 (14:15)
Maribor:
Zupančič 4, Lorger, Strašek 6; Planinšek 4, Jezernik, Sok 1, Kovačec 2, Jerenec 11, Košec 1, Gregorič 1, Blagotinšek 1, Kačičnik, Budja 2, Razgor 5, Hedl, Grobelnik. Trener: Luka Žvižej.
Celje: Bojić 1, Belkaied, Gaberšek 5; Strmljan 5, Knez, Mazej 4, Cokan, Antonijević, Ivanković, Janc 1, Muhović, Žabić, Mlakar 4, Vlah 6, Martinović 1, Suholežnik 8. Trener: Alem Toskić.

Jerenec v prvem polčasu do osmih golov

Začetek tekme je nakazal dobro dnevno formo varovancev Luke Žvižeja, predvsem igra v obrambi je bila v uvodnih minutah na zavidljivi ravni. Mariborčani so povedli z goloma Filipa Jereneca in Jana Kovačeca, po šestih minutah so vodili z 2:1, odlično pa so igrali tudi v nadaljevanju prvega polčasa.

Celjani so prvič za dva gola povedli šele v 23. minuti, ko je Matic Suholežnik zadel za 9:11. Pred odmorom se je domačinom ponudila priložnost za preobrat, a so prvaki zadržali minimalno vodstvo s 14:15.

V drugem delu se je tekma nadaljevala v podobnem slogu. Mariborčani so vztrajali z borbenostjo v obrambi in potrpežljivo igro v napadu, v 37. minuti pa so po zadetku Nejca Planinška povedli z 19:18. Tri minute pred tem je pri Celju tekmo predčasno končal Ante Ivanković, ki je bil izključen po grdem prekršku nad Jerencem.

Prvaki so v nadaljevanju prišli do preobrata, v 45. minuti so vodili z 21:24, kar je bila do tedaj najvišja prednost. Gostje so zatem izkoristili izključitev Anžeta Blagotinška in pred zadnjimi desetimi minutami povedli z 22:27.

Varovanci Alema Toskića so v končnici tekme zadržali priigrano prednost in uspešno odbili še zadnji nalet Maribora, ki ga je z dvema zaporednima goloma izvedel Filip Jerenec. Končni izid štajerskega derbija je bil 28:31.

Prebujenje za boljši jutri?

»Sam nasprotnik je bil dovolj velika motivacija. V goste je prišel državni prvak, ekipa, ki igra v ligi prvakov. Na takšnih tekmah je potrebno uživati in skušati igrati najbolje možno ter nasprotnika prisiliti v borbo za točke.

Dobro smo se upirali, a za nas je najbolj pomembno, da so se nekateri naši igralci prebudili. Upam, da bomo v naslednje tekme, za nas tiste prave in izredno pomembne, šli prebujeni. S teh tekem bomo skušali iztržiti čim več točk in se počasi tudi povzpeti po lestvici navzgor,« je po tekmi dejal Luka Žvižej.

Kot že zapisano, je bil v domačem moštvu z 11 goli najboljši Filip Jerenec, ki je kar osemkrat zadel v prvem polčasu, pri Celjanih pa je bil z osmimi goli najučinkovitejši Matic Suholežnik, zadetek manj je k zmagi dodal Aleks Vlah, ki pa je kar petkrat zadel s sedmih metrov.

Mariborčane pred prazničnim premorom čaka še gostovanje v Slovenj Gradcu, zadnji nasprotniki v koledarskem letu pa bodo Novomeščani. Krka je s četrtim mestom in 14 točkami najprijetnejše presenečenje dosedanjega dela sezone.

Ekipa Luke Žvižeja na začelju lestvice lovi Dobovo, ki ima točko več, pri šestih pa sta SVIŠ Ivančna Gorica in ljubljanski Slovan.