Rokometaši Maribora so sezono odprli s porazom proti Ormožanom in Velenjčanom, uspešnejši pa so bili včeraj, ko so se prve zmage v letošnji sezoni veselili v Kopru.

Mariborčani, ki jim žreb parov ni namenil najlažjega uvoda v sezono 2022/23, so v tretjem krogu državnega prvenstva dočakali prvo zmago.

Moštvo trenerja Luke Žvižeja je po slabši podobi v Ormožu in domačem porazu z Gorenjem strnilo svoje vrste in z dobro igro v Kopru prišlo do prvih točk v letošnjem prvenstvu.

Z devetimi goli je v mariborskem dresu blestel kapetan Tadej Sok, Nejc Planinšek, Jan Kovačec, Izidor Budja in Filip Jerenec pa so mu sledili s tremi zadetki. Pri domačih je bil najuspešnejši šestkratni strelec Matevž Žagar.

Delež k pomembni zmagi sta pristavila tudi mariborska vratarja Luka Zupančič in Gregor Lorger. Mladi Zupančič je zbral osem obramb, Lorger pa šest, a je zaustavil kar polovico vseh koprskih poskusov.

KOPER - MARIBOR BRANIK 25:28 (14:15)
Koper:
Morato 8, Štavar, Đurica 4; Žagar 6, Kete 5, Moljk 3, Zugan 3, Bekrič 2, Breznikar 2, Bratkovič 2, Vujović 1, Poklar 1, Sanabor, Marič, Stojanović Furlan.
Maribor: Zupančič 8, Lorger 6, Strašek; Sok 9, Planinšek 3, Kovačec 3, Budja 3, Jerenec 3, Grobelnik 2, Hedl 1, Gregorič 1, Blagotinšek 1, Jezernik 1, Košec 1, Kačičnik, Razgor.

V končnico s sedmimi goli prednosti

Štajerci so v Areni Bonifika povedli z golom Jana Kovačeca, po izenačenju Matevža Žagarja pa je za mariborsko vodstvo z 1:3 dvakrat zadel Tadej Sok. Koprčani so hitro izenačili, Matevž Žagar pa je v osmi minuti zadel za prvo domače vodstvo s 4:3.

Ekipi sta se v nadaljevanju prvega polčasa izmenjavali v prednosti, gostje so povedli s 7:9 in 8:10, Koprčani pa so po uspešnem zaključku spet prišli do prednosti (11:10). Ob odmoru so vseeno vodili Mariborčani, po golu Tadeja Soka je bilo 14:15.

Maribor je drugi polčas odprl z golom Izidorja Budje, ki pa je bil v 33. minuti izključen, a to ni zmedlo motiviranih gostov. Primorci, ki jih vodi Bojan Čotar, so v drugem polčasu vodili zgolj enkrat, Dani Zugan je v 42. minuti zadel za 19:18.

Nato se je razigral izkušeni Gregor Lorger in Maribor je pridno višal prednost. V 52. minuti, po sedemmetrovki Tadeja Soka, je bilo že 19:25, zmagovalec pa je bil tedaj že odločen, čeprav so se gostitelji po nekaj obrambah Jakoba Morate tri minute pred koncem tekme približali na 24:27.

Na koncu je domačinom zmanjkalo časa za nadaljevanje lova, Mariborčani pa so se veselili prvih točk v letošnji sezoni, Koprčani pa po uvodnem remiju proti SVIŠ-u še čakajo na prvo slavje.

Prikazali igro, ki jo želijo ponavljati skozi celotno sezono

»Za nami je res zahtevna tekma. Šlo je za zahtevno gostovanje proti zelo kakovostni ekipi Kopra. Od prve minute smo pokazali igro, ki si jo želimo kazati skozi celotno sezono. Držali smo se dogovorov iz slačilnice in to nas je pripeljalo do zaslužene zmage,« je po zmagi dejal razigrani Tadej Sok.

Štajerski prvoligaš bo točke iz koprske Bonifike v četrtem krogu potrjeval na domačem parketu. Mariborčane v dvorani Tabor čaka tekmec iz prestolnice, Slovan, ki po treh tekmah še nima zmage.

Tretji krog državnega prvenstva bo sklenjen danes zvečer, ko se bosta v Rdeči dvorani udarila rivala iz Velenja in Celja, glavna kandidata za vrh lestvice.