Mariborski nogometaši so na predzadnji preizkušnji v turškem Beleku priznali pomoč češkemu prvoligašu Slovačku.

Pred povratkom v Maribor so mariborski nogometaši odigrali predzadnjo prijateljsko tekmo v turškem Beleku. Prvič v pripravljalnem obdobju so morali tekmecu priznati pomoč. Češki prvoligaš Slovačko je zmagal z 1:0, potem ko je pravi evrogol zabil Čivić.

NK Maribor 0:1 FC Slovačko
Čivić 30'

NK MARIBOR: Obradović, Palčič, Šuler, Defendi, Viler, Kabha, Pihler, Bohar (od 72. Sallalich), Vršič, Tavares, Novaković.

FC SLOVAČKO: Heča, Čivič, Rada, Šumulikoski, Navratil, Zajic, Tetteh, Havlik, Reinberk, Brečka, Daniček. Klop: Rezek, Hofmann, Machalik, Kalouda, Tok, Biolek, Simko, Sadilek, Tkač, Danek, Kone.

Prvi so zapretili Čehi v 13. minuti, ko je Zajic s strelom z glavo za las zgrešil gol. Na nasprotni strani se je v dveh nevarnih situacijah znašel Damjan Bohar, a ni uspel zabiti. Nato so kombinirali Kabha, Bohar in Viler, ki je poslal predložek do Tavaresa, čigar volej udarec je vratar Heč ubranil. Izkazal se je tudi Matko Obradović, ki je ubranil strel Danička. Po pol ure igre pa so Čehi povedli. S pravim evrogolom je za vodstvo poskrbel Čivić in kot se je kasneje izkazalo s tem poskrbel tudi za končni rezultat. Po prejetem zadetku so se vijolični dobro odzvali, a je izenačenje Vršiču preprečil vratar Heča. Za konec prvega polčasa se je še enkrat izkazal Obradović, ki je zmagal v dvoboju ena na ena z Zajicem.

Vijoličasti so se željo po izenačenju pokazalo že takoj na začetku drugega polčasa. Poskus Tavaresa je zaustavil češki vratar. Kljub temu pa si v nadaljevanju igre Mariborčani niso pripravili resnejših priložnosti. Še najresneje je zapretil Milivoje Novaković, čigar strel s prostega strela je zadel obrambni zid. Po predložku Vilerja je z glavo poskušal tudi Pihler. V zaključku tekme je bil najaktivnejši Dare Vršič, ki je dvakrat streljal, a ni uspel premagati vratarja Heča. V izdihljajih tekme je poskusil še Tavares, a zgrešil cilj.

Mariborčani so tako doživeli prvi poraz v dosedanjem poteku priprav. Pred povratkom domov jih jutri ob 15. uri čaka še tekma z Budućnostjo iz Podgorice.