Luka Dončić je ponoči s svojim Dallasom izgubil le za eno točko proti favoriziranemu Houstonu. Dončiću je za nov trojni trojček zmanjkala ena asistenca, osupnil pa je s košem s svoje polovice, ki sicer ni veljal,

Dallas Mavericks so izgubili proti Houstonu s 93:94, Luka Dončić je dosegel 19 točk, 15 skokov in 9 asistenc. Ob tem je 20-letnik v statistiko vpisal še dve blokadi in dve ukradeni žogi.

Za neverjetno potezo, sicer izven igralnega časa, je Dončič poskrbel sredi prve četrtine, ko je po klicani minuti odmora vrgel na koš krepko iz svoje polovice in zadel čisti koš. Dvorana je osupnila, koš pa seveda ni veljal.

Dallas se je po zaslugi Dončića dobro upiral in imel celo zadnji napad za zmago. V napadu so ga ovirali trije branilci, zato je podal do Jalena Brunsona, a mu je Chris Paul blokiral met. Dallas je izgubil še desetič v zadnjih 11 tekmah, Ljubljančan pa je tekmo končal z rahlo poškodbo stegenske mišice.

Poraz je v dresu Miamija doživel tudi Goran Dragić, ki je dosegel 11 točk, štiri skoke in tri asistence.