Le še nekaj trenutkov nas loči do spopada na domačem Ljudskem vrtu. Vijolična četa se bo tokrat spopadla z Rudarjem.

»Te štiri zaporedne prvenstvene zmage nam prinašajo voljo, zagnanost, potrditev, da smo na dobri poti. A je treba še nekaj zadev urediti in izboljšati, da bi prišli do podobe, katera bi zadovoljila vse. Želimo skozi naslednje tekme priti do tega, da tudi fantje, ki so vmes imeli nekaj težav in niso igrali v visokem ritmu, pridejo do optimalnega stanja,« je pred tekmo povedal trener Darko Milanič.

Mariborčani so svojo napadalnost pokazali v tekmi proti Olimpiji

»V prejšnjem tednu so pokazali, da so lahko zelo nevarni, ko so v pokalu premagali Olimpijo. To nam je opozorilo, da bomo morali biti na visokem nivoju. Želim videti moštvo, ki bo razigrano v napadu in bo prevzelo pobudo, a bomo potrebovali tudi potrpljenje, vztrajnost pri tem namenu. Podoba Rudarja v gosteh je povsem drugačna kot doma, dobro izkoristijo protinapade, zato bo treba razmišljati vnaprej pri postavljanju in preprečiti njihove poskuse,« je še povedal Milanič, ki se pri sestavi moštva ne bo oziral na sobotni derbi.

Nekatere nogometaše pa je načelo zdravje. »Imeli smo nekaj težav, nekateri fantje so načeti zaradi prehladov, povišane temperature. Izmed poškodovanih še nihče ni tako daleč, da bi se lahko vrnil, tako da v obrambi veliko manevrskega prostora ni, kakšna menjava pa bo mogoča v zvezni vrsti in napadu, vendar ne nujno,« je še povedal trener.

Utrip slačilnice je pozitiven, med treningi pa delovno in odlično razpoloženje

Dino Hotić, strelec izjemnega zadetka v 2. krogu, je pred novim soočenjem z Velenjčani povedal: »S tem nizom prvenstvenih zmag se približujemo tisti naši podobi. Nismo pa še tam, kjer si želimo biti. Treba bo delati naprej, vztrajati in - zmagovati. Imamo dovolj potrditev, da je prvenstvo zanimivo.  Vsaka tekma je zgodba zase, tudi Rudar ima svoje kvalitete. Trenutno jim ne gre, a lahko pričakujemo čvrst blok, ki ga ne bo lahko prebiti, ob tem pa bomo morali biti previdni ob njihovih protinapadih. Želeli bodo prekiniti črn niz, mi pa podaljšati našega, tako da verjamem v novo uspešno predstavo, z dovolj razlogi navijačev za zadovoljstvo.«

Potek tekme

5' Podal je Rok Kronaveter, Nemanja Mitrović je preusmeril žogo do Vrhovca, pred njim pa je v zadnjem trenutku blokiral Nejc Pušnik.

8' Hotić je iskal prostor za udarec s svojega položaja, bil je na robu kazenskega prostora, z blokom Luke Lovenjaka je žoga poletela čez prečko v kot.

11' Damjan Trifković je z dvajsetmetrovke žogo zadel ob levi vratnici.

14' Kronaveter je ciljal po tleh, žoga se je odbila ob vratnico.

18' GOL! Kronaveter je Mariboru priigral prvi gol.

23' GOL! Hotić je Mariboru priigral že drugi gol.

29' GOL! Luka Zahović je Mariboru priigral že tretji gol.

33' Prvo posredovanje Kenana Pirića, z razdalje je podal Rijad Kobiljar, a je mariborski vratal branil.

38' Sodnik je Blažu Vrhovcu ob prekršku pokazal četrti rumeni karton, ki pomeni premor na naslednji tekmi.

Konec prvega polčasa: Maribor - Rudar Velenje 3:0

49' GOL! Mariborčani so drugi polčas začeli s četrtim golom, žogo je v mrežo zabil Aleš Pihler.

52' Vratar Rudarja je obležal na tleh in je moral z igrišča.

53' Prva menjava v mariborskem moštvu: z igrišča je šel Denis Klinar, v igro Alexandru Cretu, na desno stran je prišel Pihler.

60' Hotić je žogo podal pred gol, Zahović pa z glavo čez prečko.

68' Zahović je odložil za Kronavetra, s poskusom z 18 metrov po tleh je žoga zadela desno vratnico.

69' Namesto Kronavetra je v nadaljevanju tekme Tavares.

71' Podal je Pihler, Zahović ciljal z glavo, a ne dovolj natančno.

78' Trifković je izvajal kot, najvišji v skoku je bil Pušnik, ki je zadel je prečko.

79' Zadnja menjava: Požeg Vancaš je šel iz igre, vanjo pa je prišel Mešanović.

85' GOL! Hotić je Mariboru priigral že peti gol.

88' Poskušal Tavares, a z žogo ni uspel zadeti mreže.

Konec tekme: Maribor - Rudar Velenje 5:0