Vijoličasti so bili po tekmi proti Domžalam izločeni iz pokalnega tekmovanja. Domžalčani so z 2:1 premagali Mariborčane in se uvrstili v polfinale. Maribor bo tako petič zapored ostal brez pokalne lovorike.

V prvem polčasu je Domžale povedlo s kar 2:0 in tekma je bila vse bolj podobna tisti, ki se je pred kratkim odvila v prvenstvu. Matej Podlogar je povedel po odbitem strelu Svena Šoštariča Karića v 23. minuti.

Nadigrani v prvem polčasu

Mariborčani niso imeli konkretnih priložnosti in domačini so še enkrat zadeli v 43. minuti, ko je Arnel Jakupović streljal z desetih metrov. Simon Rožman je v primerjavi z enajsterico, ki se je pomerila proti Bravu, zamenjal kar sedem igralcev.

»Prvega polčasa nam ni treba komentirati. Smo dokazali svoje, glavo dol in sramota. Drugi polčas pa boljše in nekaj na čem lahko gradimo naprej,« je povedal po tekmi Denis Klinar.

Na začetku drugega polčasa je Rožman poslal na igrišče štiri nove igralce, Jana Repasa, Jana Mlakarja, Aleksa Pihlerja in Aljošo Matka. V 60. minuti pa jim je uspelo vodstvo znižati, ko je zadel Denis Klinar. Pritisk so Domžalčani zdržali in tekma je ostala pri rezultatu 2:1.

»Poskušamo biti maksimalni. Ni veliko časa za trening. Treba bo poskusiti narediti korekcije v igri, pri nasprotniku je prišlo do zamenjave trenerja, tako da bo priprava težka. Je pa res, da imamo dovolj stvari za popraviti in v Celju lahko pokažemo obraz dveh enakovrednih polčasov. Mislim, da imamo dovolj kvalitete, mladosti in energije za to,« je komentiral o pripravah za tekmo proti Celju trener Simon Rožman.

Ponovno brez pokala

Pokala Mariborčani niso osvojili že od sezone 2015/16, ko so premagali Celje po enajstmetrovkah. Lani jih je izločil takratni drugoligaš Koper v osmini finala, predlani pa so izgubili v finalu proti Olimpiji.

Trener vijoličastih je že osredotočen na naslednjo prvenstveno tekmo proti Celju, ki bo na stadionu Z'dežele v soboto, 1. maja, ob 16.45.