Olimpija na zadnjih šestih derbijih z vijoličnimi ne pozna poraza. Tako je bilo tudi danes.

Obeta se nam prvi veliki derbi v sezoni 2021/22, Olimpija v Stožicah gosti Mariborčane. Vijolični so s četrtkovim porazom zaključili evropsko sezono, Ljubljančani so se po zaslugi strelov z bele točke prebili v tretji krog kvalifikacij Evropske konferenčne lige.

Cilj vijoličastih je jasen, po dveh sušnih sezonah se želijo vrniti na vrh Prve lige Telemach.

»Poznam zgodovino derbijev. Ni predaje, smo na začetku sezone. Verjamem, da bomo ekipo spravili na želeni psihološki nivo. Smo tekmovalni, zato je potrebno na vsaki tekmi dati tisto, kar se zahteva. Verjame, da bomo v Ljubljani na pravi podobi. Ne bomo gledali nazaj in na to, kar smo postorili doslej. Zanima nas, kako bomo zgledali v prihodnosti. Ne bi se osredotočal na širino, ampak na konkurenco v kadru. Če je prisotna konkurenca, lahko igralci napredujejo. Nihče nima zagotovljenega mesta v enajsterici, na prejšnjih tekmah smo veliko rotirali in veliko preizkušali. Vsak trening, vsaka tekma daje nov odgovor,« je pred tekmo povedal trener Nogometnega kluba Maribor Simon Rožman.

Večerni derbi bo prvi na novi zelenici stadiona Stožice, nogometaše pa veseli tudi dejstvo, da se na tribune vrača večje število gledalcev.

Spremljamo v živo.

9' PRVI POSKUS STRELA NA GOL, Djalo Balde z glavo, žoga mimo leve vratnice.

10' ŠE EN POSKUS BALDEJA, tokrat z nogo, nenatančno z roba kazenskega prostora.

20' PRVI RUMENI KARTON, dobil ga je Mitrović po dvoboju z Nukićem na sredini igrišča.

22' UDAREC Z GLAVO Delamea Mlinar, žoga čez prečko.

26' NUKIĆ JE ZATRESEL MREŽO, vendar je bil ob sprejemu žoge v prepovedanem položaju in sodnik Kajtazović zadetka ni priznal.

1:0 GOL OLIMPIJE, zadel ga je Delamea Mlinar z glavo, po predložku Elšnika iz prostega strela z desne strani.

42' POSKUS STRELA Elšnika, brez resnejše preizkušnje za Juga.

45+1' OBETAVNA SITUACIJA za Kodermana, toda ob njegovem udarcu pravočasno v blok Boakye.

46' MENJAVA, Požeg Vancaš vstopil v igro namesto Žuglja.

47' SOOČENJE, Alvir do soočenja z Vidmarjem, toda žogo je poslal mimo leve vratnice.

50' LOV NA IZENAČENJE, zdaj Požeg Vancaš s podajo pred gol proti Šturmu, toda nekoliko previsoko.

51' RUMENI KARTON si je zdaj prislužil tudi Alvir zaradi prekrška nad Tomićem.

2:0 GOL OLIMPIJE, tokrat je zadel Ziljkić, čez kazenski prostor je podal Boakye.

3:0 GOL OLIMPIJE, po predložku s kota znova najspretnejši v boju za žogo in pri udarcu z glavo Delamea Mlinar.

58' DVOJNA MENJAVA pri vijoličnih: Vipotnik-Sirk in Šturm-Pihler.

59' POSKUS SIRKA, toda njegov poskus v kazenskem prostoru blokiran.

62' POSKUS ZILJKIĆA, pravočasno je posredoval Milec.

65' POŽEG VANCAŠ USTAVLJEN v kazenskem prostoru s prekrškom.

65' IGRA JE USTAVLJENA, sodnik Kajtazović je po odzivu iz VAR-sobe šel na ogled posnetka in dosodil enajstmetrovko.

3:1 GOL MARIBORA, z bele točke zanesljivo Vrhovec.

77' MENJAVA Vrhovec-Makoumbou.

81' ZADNJA MENJAVA, Sikošek namesto Kodermana.

87' PRILOŽNOST za 3:2: Alvir do Repasa, preigravanje, iskanje položaja za udarec, toda ne dovolj natančno.