Večni derbi je postregel z dimom, streli, kartoni in imenitno kuliso, a mreže so mirovale. Vezist Maribora Blaž Vrhovec je igro vijoličastih označil za slabo in se opravičil ljubljanskim navijačem, med katere je vrgel baklo.

Maribor in Olimpija sta se pred nekaj manj kot 7000 gledalci razšla brez zadetkov. Vijoličasti niso uspeli izkoristiti številčne premoči, potem ko je branilec zelenih Vitalijs Maksimenko že v 15. minuti zaradi štarta nad Jasminom Mešanovićem dobil rdeči karton.

Vrhovec se je opravičil Ljubljančanom

»Glede na to, da smo imeli 75 minut igralca več, bi morali zmagati,« je po tekmi povedal Blaž Vrhovec, ki je v zaključku tekme poskrbel tudi za nekaj razburjenja med ljubljanskimi navijači. Ti so na igrišče odvrgli bakle, eno izmed njih pa je Vrhovec nenamerno zalučal kar na tribuno Green Dragonsov. Za dogodek se je opravičil in poudaril, da njegovo početje nikakor ni bilo namerno.

»Z naše strani je bilo odigrano kar slabo,« je bil iskren Ljubljančan v vijoličastem, ki je bil glede ocene igre bolj konkreten kot trener Darko Milanič. »Morali bi si pripraviti več zaključkov, imeti več kombinatorike, biti bolj natančni in zadeti,« je še povedal nepogrešljivi vezist Maribora.

Vijoličaste že v sredo čaka povratna tekma s švedskim AIK-om v Stockholmu, kjer bodo branili prednost 2:1 s prve tekme v Ljudskem vrtu. Mariborčani bodo proti Švedski z mariborskega letališča krenili jutri dopoldne, po vrnitvi iz evropskega gostovanja pa jih že v soboto čaka štajersko-prekmurski derbi z Muro v Murski Soboti.