Slika je simbolična (foto: Jure Banfi).
Maribor v drugem krogu Pokala Slovenije gostuje na Bonifici, kjer je vijoličaste pričakal nekdanji as Ljuskega vrta Dare Vršič.

Maribor je v boju za pokalno trofejo pričakal drugoligaš, ki se želi takoj vrniti med prvoligaše in ob tem priti do pokalnega podviga. Na Bonifiki pa so se vijoličasti srečali tudi s precej motiviranim znancem - Daretom Vršičem.

Na igrišče z nekaj spremembami v začetni enajsterici, na seznamu poškodovanih pa še vedno Martin Milec, Aleksander Rajčević, Žan Kolmanič in Luka Uskoković. Na klopi so Aljaž Cotman, Luka Koblar, Blaž Vrhovec, Dino Hotić, Rok Kronaveter, Marcos Tavares in Luka Zahović.

KOPER: Bužan, Jozinović, Jelić Balta, Cerovec, Mišić, Žužek, Galešić, Bešir, Vršič, Meštrić, Vekić. Klop: Nenezić, Badžim, Hadžić, Guberac, Andjelić, Baša, Šolaja. Trener: Miran Srebrnič.

NK MARIBOR: Pirić, Klinar, Mitrović, Peričić, Viler, Pihler, Cretu, Požeg Vancaš, Kramarič, Kotnik, Mešanović. Klop: Cotman, Koblar, Vrhovec, Hotić, Kronaveter, Tavares, Zahović. Trener: Darko Milanič.

Koper - Maribor 3:2 (1:1)

Strelci: 1:0 Vršič (10), 1:1 Kotnik (45+1), 2:1 Bešir (63), 3:1 Vršič (74), 3:2 Bešir (81, avtogol)

Zadnji napad pred odhodom v slačilnico Mariboru prinese izenačenje

Začetek tekme - Koper in Maribor sta se nazadnje pomerila leta 2011 - ob 16.30. Po hitri akciji prvi poskus Mariborčanov v 4. minuti tekme, Martin Kramarič poskuša z globinsko podajo do Jasmina Mešanovića, ki pa nima natančnega zaključka.

Vršič je že v 9. minuti v prodoru ustavljen s prekrškom, po posredovanju Špira Peričića prosti strel na razdalji okoli 22 metrov. V naslednji minuti pa nekdanji as Maribor zatrese mrežo vijoličastih. Prevzame vlogo izvajalca prostega strela in zatrese mrežo z natančnim udarcem ob levi vratnici.

Nekaj minut za tem sledi nov koprski protinapad z novim poskusom Vršiča, a udarec z roba kazenskega prostora blokira Aleks Pihler. V 20. minuti spremljamo oster dvoboj med Cerovcem in Rudijem P. Vancašem v domačem kazenskem prostoru, a brez enajstmetrovke.

Po pol ure igre na Bonifiki so Koprčani po vodstvu osredotočeni na obrambo in nove protinapade, Mariboru ne uspeva prebiti trdnega bloka. V 37. minuti se sicer ponudi odlična priložnost za izenačenje, ki pa je vijoličasti ne izkoristijo. Po predložku Mitje Vilerja neuspešno posredovanje domačih branilcev in vratarja Bužana, odbita žoga do Kotnika, ki pa jo je iz obetavne situacije poslal čez prečko.

Kmalu za tem je Jelić Balta v koprskem protinapadu ob dvoboju z Alexandru Cretujem prišel do priložnosti za povečanje vodstva, a je žogo s pravočasnim posredovanjem odbil Pirić.

GOOOL! Kotnik tik pred iztekom prvega polčasa zatrese mrežo za izenačenje! Protinapad pelje Pihler in poda do Vilerja, ki pošlje žogo po tleh v kazenski prostor, Kotnik pa nacilja ob desni vratnici.

Konec prvega polčasa.

Začetek drugega polčasa, Maribor nadaljuje z nespremenjeno enajsterico. V 49. minuti sledi prvi poskus v nadaljevanju tekme, Jelić Balta poskuša z razdalje, a žoga čez prečko. V 56. minuti podaji Mešanovića pride do zaključka Kramarič, a nenatančno.

V 63. minuti Koprčani znova v vodstvu. Po akciji z desne strani poda Badžim, Bešir pa žogi spretno preusmeri v mrežo.

70. minuta in prva menjava pri Mariboru: Namesto Kotnika v igro vstopa Marcos Tavares. Sledita še dve menjavi pri vijoličastih: v igro Kronaveter in Zahović, z igrišča Požeg Vancaš in Kramarič.

Nov gol domačih ... 3:1 v 74. minuti. Znova prosti strel in še enkrat natančno Vršič, čez obrambni zid v desni zgornji kot.

GOL Maribora! Viler ustavljen s prekrškom, prosti strel v 81. minuti izvaja Kronaveter, ostra podaja pred gol, Bešir pa preusmeri žogo ob vratnici v mrežo. Avtogol.

Maribor lovi preobrat. Po kotu in poskusu Peričića z glavo je žoga zadela Badžima v roko ob posredovanju pred Zahovićem, protesti niso zalegli, brez enajstmetrovke. Sledi dvojni koprski blok. Ob zaporednih poskusih v kazenskem prostoru najprej Pihler, nato Zahović, konča se s kotom. Vijoličasti nizajo napade, Kronaveter s kratko podajo do Tavaresa, kapetanov poskus čez prečko.

V zadnjih sekundah izenačenje prepreči vratar Bužan, z dvojno obrambo: najprej Kronavetru iz bližine, nato še ob poskusu Zahovića z glavo.

Konec tekme. Maribor pokalno tekmovanje zaključuje že v drugem krogu.