V turškem Beleku so se Mariborčani pomerili z Ludogorcem in poskrbeli za izenačenje.

Mariborski nogometaši so na pripravah v turškem Beleku včeraj odigrali četrto pripravljalno tekmo z bolgarskim Ludogorcem. Razšli so se z 2:2. Trener NK Maribor je tekmo opisal z besedama »velik plus.« Ponovno se je izkazal mlajši del ekipe, ki je zelo dobro opravil nalogo, z dvema goloma pa je za nadgradnjo poskrbel Luka Zahović

Luka Zahović je v 5. minuti izkoristil napako v obrambni vrsti tekmecev in žogo spretno podal mimo vratarja. V 31. minuti je z 11-metrovko povišal rezultat na 2:0, potem ko ga je po podaji Žana Celarja v kazenskem prostoru odrinil Cosmin Moti. Zahović je moral dvakrat izvajati strel z bele točke, saj je vratar najprej prehitro krenil iz vrat.

V drugem polčasu so Bolgari znižali rezultat na 2:1. V 63. minuti se je zatresel gol vijoličnih z golom Claudia Keseruja. Po treh priložnostih Maribora je končni izid v 84. minuti po globinski podaji postavil Jody Lukoki.