Kmalu bo znano ali bo Olimpiji uspelo pokvariti veselje vijoličnim in prestaviti slavje naslova.

V Ljudskem vrtu je bilo danes vse nared za veliko slavje, Mariborčani bi namreč z zmago nad Olimpijo potrdili naslov prvaka v letošnji sezoni. Toda danes novega prvaka še nismo dobili, Olimpija je namreč šokirala Ljudski vrt in predvsem z izjemno predstavo v prvem polčasu prišla do visoke zmage s 3 : 0.

Začetek srečanja je ponudil začetno otipavanje obeh ekip, prvi so zapretili domači, nato pa so z vso silo udarili gostje. V 15. minuti je Štiglec podal z leve strani, svoj prvi zadetek v večnih derbijih pa je dosegel Kadrić, ki je z glavo premagal Pirića. Maribor si ni še dobro opomogel od šoka, pa je žoga ponovno končala za hrbtom Pirića, tokrat se je pod svoj šestnajsti zadetek v letošnji sezoni podpisal Kronaveter.

Vijoličasti se po dveh zadetkih niso uspeli pobrati, nezbranost pa so Ljubljančani ponovno izkoristili v 35. minuti, ko je Cekici prišel do žoge na polovici Maribora in jo z natančnim strelom poslal za hrbet Pirića. Tekma je bila po vodstvu Olimpije s 3 : 0 v prvem polčasu praktično odločena, gostje so se v nadaljevanju dobro postavili v obrambi in bili celo bližje četrtemu zadetku, kot Maribor prvemu. Še najlepšo priložnost je v 86. minuti zapravil Zahović, ko je iz bližine zadel vratnico.

Vijoličaste v naslednjem krogu čaka gostovanje v Celju, kjer bodo zagotovo želeli popraviti slab vtis s tokratnega večnega derbija.