Otroku je nujno pomoč nudil občan, nato pa so skupaj s policisti zaustavili najhujše krvavitve in ga predali reševalcem. Policisti opozarjajo na posledice nepremišljene uporabe pirotehnike.
Po doslej znanih podatkih je bila družba otrok na igrišču, pri tem pa je eden izmed njih uporabil pirotehniko, ki najprej ni delovala, nato pa je počila, ko jo je otrok držal v roki.
Pirotehnika je otroku povzročila zelo hude poškodbe po celotnem telesu, predvsem po rokah in obrazu.
Okoliščine dogodka in izvor pirotehnike policisti še preverjajo in bodo o vseh okoliščinah obveščali pristojno državno tožilstvo, so še sporočili na Policijski upravi Ljubljana.
Pirotehnične izdelke naj mladoletniki uporabljajo le pod nadzorom staršev ali skrbnikov
Kot so še zapisali, lahko nepremišljena in nepravilna uporaba pirotehničnih izdelkov posameznike zaznamuje za vse življenje. Poleg hudih posledic, ki so lahko tudi usodne, med telesnimi poškodbami navajajo opekline, raztrganine rok in poškodbe oči.
Opozarjajo, da je uporaba pirotehnike moteča tudi za živali in onesnažuje okolje, zato njeno uporabo odsvetujejo. »Če se temu ne morete upreti, pa jo uporabljajte vsaj varno in uvidevno. Torej tako, da to drugih ne moti in ne ogroža, ter ob upoštevanju vseh zakonskih omejitev,« so pojasnili.
»Neprimerna uporaba pirotehničnih izdelkov je težava vseh, zato starše, skrbnike, učitelje in vzgojitelje prosimo, naj opozarjajo na nevarnosti in možne posledice,« so še zapisali.
Pirotehnične izdelke naj mladoletniki uporabljajo le pod nadzorom staršev ali skrbnikov. »Z nepravilno uporabo pirotehničnih izdelkov se lahko hudo poškodujemo in tudi zanetimo požar,« so še navedli. Opozarjajo tudi na eksperimentiranje in preizkušanje svojih sposobnosti ter poguma otrok in mladostnikov.
Policisti se vsako leto znova srečujejo s kršitvami na področju uporabe pirotehničnih izdelkov. Med najbolj moteče dejavnike uvrščajo uporabo pirotehničnih izdelkov, katerih glavni učinek je pok, čeprav je prodaja, posest in uporaba ognjemetnih izdelkov kategorije F2 ter F3, katerih glavni učinek je pok, od leta 2008 prepovedana. Uporaba pirotehničnih izdelkov kategorije F1, katerih glavni učinek je prav tako pok, je dovoljena le med 26. decembrom in 1. januarjem.
Na policiji opozarjajo tudi na prepovedano uporabo pirotehnike v strnjenih stanovanjskih naseljih, zaprtih prostorih, bližini bolnišnic, prevoznih sredstvih za potniški promet in na površinah, na katerih potekajo javni shodi in prireditve. Prepovedana je še predelava pirotehničnih izdelkov zaradi povečanja učinka, uporaba v drugih predmetih, lastna izdelava pirotehničnih izdelkov ter preprodaja.
Za navedene kršitve je predpisana globa od 400 do 1200 evrov, pri tem izdelek tudi zasežejo. Policisti bodo dosledno ukrepali proti vsem, ki bodo kršili določbe o uporabi pirotehničnih izdelkov, so napovedali.
Komentarji (8)
Pozdravljam ta dogodek,bravo.Še več takih.Dejansko je to najbolj učinkovita lekcija prenehati uporabljati te bedarije.Je popolnoma nesmiselno,nima nobene poante in je butasto in primitivno.
Vsaka lekcija nekaj stane....
Se popolnoma strinjam. Niti odrasli niso dovolj razgledani glede pirotehnike, kaj šele otroci. In kupujejo jim starši.
starsi, socialna bo kaj naredila al bodo samo placo iz proracuna prejemali
DAJMO si še enkrat preberite člane
Najprej je pomoč nudil občan nato policija nato so ga šele predali reševalcem
Pa kaj ovi reševalci jahajo polže da ne morejo priti dovolj hitro na kraj nesreče
Samo strajkalo bi zdravstvo
Otroke jim pa policija obvezuje
sramota za takšno reševalno službo
Krivi so STARŠI, zaslužni, da bo njihov otrok invalid! Zaslužijo si strogo kazen za svojo brezbrižnost. Neumno je za dogodek kriviti druge, kajti edini krivec so malomarni STARŠI!
Prav tako, še več tega bi bilo potrebno da se budale končno prebudijo.
Uporaba pirotehničnih izdelkov kategorije F1, katerih glavni učinek je prav tako pok, je dovoljena le med 26. decembrom in 1. januarjem ....ZAKAJ?