Za uro je moral plačati le tri evre poštnine, nato pa so mu goljufi z bančnega računa odtujili kar 1000 evrov. Policisti znova opozarjajo na previdnost pri spletnih nakupih.
Šentjurski policisti so obravnavali spletno goljufijo, v kateri je oškodovanec preko spleta naročil uro.
Pri tem je prejel obvestilo, da mora poravnati tri evre poštnine. Ko je izvedel nakazilo, so mu iz računa odtujili 1000 evrov.
Ker so spletne goljufije v porastu, policisti občanom svetujejo, da se ne pustijo zavesti spletnim goljufom, ne odgovarjajo na mail ter ne nakazujejo denarja, ne odpirajo priponk in ne klikajo na povezave. Mail naj označijo kot vsiljeno pošto ali ga izbrišejo.