Na Pohorju odkrili družino, ki je doslej živela v izolaciji

| v Lokalno

Veliko odkritje v pohorskem pragozdu: Četverica prijateljev odkrila skupino okoli ducat posameznikov, neuradno naj bi šlo za družino, ki še ni imela stika z zunanjim svetom.

Minuli konec tedna se je četverica prijateljev potikala po Pohorju, na območju neoskrunjenega pohorskega pragozda, natančneje strmega desnega pobočja nad Lobnico, in odkrila nekaj neverjetnega. 

»Na obronkih pohorskega pragoza so opazili starejšega moškega in žensko, ki sta med drevesi umivala otroka,« je eden izmed pohodnikov, ki ne želi biti imenovan, dejal za Mariborinfo in nadaljeval: »Sprva smo mislili, da gre za avanturiste, a ko so nas zagledali, so začeli bežati.«

Četverica je dogodek najprej želela prijaviti policiji, a ker telefoni niso zaznali signala, so se, na prigovarjanje sogovornika Mariborinfo, moškemu in ženski z otrokom odločili slediti. Strma in zahtevna pot jih je pripeljala do jase, prizor, ki so ga zagledali, pa jim je vzel sapo.

Ob leseni hiški so zagledali prej omenjenega starejšega moškega in žensko, na dvorišču hiše pa še nekaj žensk in otrok različnih starosti.

»Nismo si upali stopiti iz zavetja dreves, saj nismo vedeli, kako bodo odreagirali,« pripoveduje sogovornik. Po nekaj minutah opazovanja so se odločili, da se odpravijo nazaj v dolino in spregovori o nenavadnem doživetju. 

Zadnjih 30 let živeli v izolaciji

Po informacijah Mariborinfo so pristojne službe že odreagirale, med drugim tudi center za socialno delo, ki je ugotovil, da družina v pohorskem pragozdu ni imela stika s civilizacijo zadnjih 30 let.

Četverica, ki je »nenavadno« družino odkrila, se je o izjemnem odkritju razpisala na družbenih omrežjih, komentatorji pa so odkrito skupino ljudi, živečih v pohorskem pragozdu, označili za »pohorsko pleme«

Več sledi.

Komentarji

Na Pohorju

imajo Rusi svoj tajni center

dfgd

1. april. Naslednje leto spet :)

gost25

To so navijači Olimpije, ki špijunirajo Viole!!!!

pohodnica

kdo vam je dovolil fotkat moj vikend?

Simon čolnič

ti, ki so naleteli na te ljudi v prostovoljni osami, niso imeli dolžnosti, da so to prijavili CSD in nobene pravice, da so to objavili javnosti >:(

ankot

naj živijo ljudje kot jim paše.. zakaj bi se mogli prilagajat na silo temu bolnemu sistemu

denisbegood

Nič jim ni manjkalo in kar fauš sem jim.

CZPNN

To ni niti sama niti edina družina.

Kritik

Zanimivi so komentarji vendar me ne preseneča naivnost Mariborčanov . To so pokazali na vseh županskih volitvah doslej.

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kronika

Vse v Kronika

Kultura

Vse v Kultura