Mariborčani so evropsko sezono začeli na najboljši možni način. Na gostovanju v težkih razmerah v Tirani so po golu Bajdeta prišli do zmage z 0:1 in s tem pomembnega zadetka v gosteh.

Mariborski strateg Darko Milanič je od začetka v ogenj poslal naslednjo postavo: v vratih Jasmin Handanović, pred njim v obrambni vrsti Mitja Viler, Marko Šuler, Saša Ivković in Martin Milec. V vezni liniji so tekmo začeli razpoloženi Amir Dervišević, Blaž Vrhovec, Gregor Bajde in Martin Kramarič, od prve minute pa v napadu Luka Zahović in Marcos Tavares.

Na klopi so vratar Cotman, branilec Rajčević, vezisti Pihler, Vršič in Hotić ter napadalca Mešanović in Mlakar.

Prenos tekme lahko v živo spremljate na tej povezavi.

FK Partizani - NK Maribor 0:1 (0:0)

Bajde 49'

2' Tekma se je začela zelo odprto. Že v drugi minuti so imeli domačini imenitno priložnost za hitro vodstvo. Asani je prišel v kazenski prostor in iz bližine nastreljal Handanovića, ki je bil dobro postavljen.

4' Martin Milec je zapravil tako imenovano 100-odstotno priložnost. Po odlični podaji Kramariča je znotraj petmetrskega prostora streljal mimo vrat nemočnega vratarja Hoxhe.

21' Na novo resnejšo priložnost smo čakali več kot 15 minut, nato pa v eni minuti dočakali kar dve. Maribor je kombiniral, Tavares pa je sijajno skozi sredino našel Martina Kramariča, ki je vtekel v kazenski prostor, a nastreljal domačega vratarja. Nekaj sekund za tem je iz dobrih 20 metrov poskusil Amir Dervišević, čigar strel je zletel le nekaj centimetrov mimo desne vratnice vratarja Hoxhe. Ostaja 0:0, Maribor pa prevzema kontrolo.

25' Odmor za osvežitev ob vročini v Tirani, kjer je v času tekme ozračje še vedno ogreto na 30 stopinj Celzija.

29' Domačini zahtevajo najstrožjo kazen, a na njihove proteste je francoski sodnik Brisard le zamahnil z roko. V dvoboju s Šulerjem je prehitro, da bi izsilil enajstmetrovko, padel Progni.

31' Mini pritisk domačinov, ki skušajo kombinirati na 30, 40 metrih od vrat Handanovića, a neuspešno. Strel z razdalje je uspešno blokirala mariborska obramba.

34' Nenatančen strel Derviševića z več kot 30 metrov, ki je krepko zgrešil svoj cilj.

35' Milec je poslal močan predložek v kazenski prostor, kjer je z glavo za las preko vrat meril danes zelo aktivni Kramarič.

37' Nov predložek v kazenski prostor, tokrat z leve strani. Viler je na enajstih metrih našel kapetana Tavaresa, ki je z levico poskušal iz voleja, a je njegov strel šel preveč po sredini gola in vratar Hoxha ni imel težkega dela.

38' Predložek Partizanov iz prostega strela na levi strani in odbita žoga mariborske obrambe, po kateri je iz razdalje poskusil albanski vezist, a meril močno preko vrat.

45' Še dve minuti sodnikovega podaljška.

45+1' Maribor je s kombinacijo Tavaresa in Zahovića lepo izigral albansko obrambo, Zahović je žogo potisnil na desno stran do Bajdeta, čigar strel pa je brez težav ubranil Hoxha.

45+2' Polčas v Tirani. Spremljamo fer srečanje, v katerem imajo Mariborčani rahlo pobudo, najlepšo priložnost na tekmi pa je že v 4. minuti zapravil Martin Milec, ki je iz petmetrskega prostora zgrešil nebranjena vrata Partizanov.

46' Začetek drugega polčasa brez sprememb pri obeh ekipah.

49' GOOOOOOL!!! Maribor vodi! Gregor Bajde je tokrat izkoristil priložnost! V dvoboju z branilcem je bil spretnejši in iz šestnajstih metrov po tleh premagal vratarja Hoxho za pomemben gol vijoličastih v gosteh. Partizani - Maribor 0:1!

57' Prva menjava na tekmi, prvi menjajo domačini. Namesto branilca Kalarija vstopa ofenzivneje naravnani Bardhi.

59' Domačini znova zahtevajo najstrožjo kazen. Asani je padel po posredovanju Šulerja, a sodnik ni pokazal na belo točko.

63' Albanci po zaostanku postajajo vse nevarnejši. Mariborski obrambi je po desni strani pobegnil Bardhi, a streljal preko vrat Handanovića.

64' Še druga menjava pri Partizanih in prva pri vijoličastih. Pri domačinih namesto Prognija vstopa Nikolić, pri Mariboru pa Kramariča menja Dino Hotić.

70' Premor zaradi vročine, pri domačinih pa se obeta še tretja menjava. Termometer v Tirani še vedno kaže 29 stopinj, čeprav je zdaj nogometašem že lažje, saj je na dobri polovici igrišča že senca.

73' Tavares je močno udaril z okoli 25 metrov razdalje od gola, a zgrešil vrata Hoxhe.

74' Že napovedana tretja menjava pri Partizanih. V igro vstopa Abdurahimi.

76' Izjemna priložnost za Tavaresa po predložku Hotića! Levica mariborskega kapetana je bila le za las prekratka za podvojitev vijoličnega vodstva.

80' Darko Milanič drugič menja. Kapetana Tavaresa menja Jan Mlakar. V zadnjih desetih minutah srečanja torej v mariborskem napadu dinamični in mladi dvojec Zahović - Mlakar.

87' Še zadnja menjava tudi pri vijoličastih. Iz igre strelec izjemno pomembnega zadetka v gosteh Gregor Bajde, namesto njega za zaključek srečanja vstopa izkušeni Dare Vršič.

90' Kar pet minut sodnikovega podaljška.

90+2' Naivno izgubljena žoga Hotića v sredini in nevaren poizkus Abdurahimija iz razdalje, Handanović na pravem mestu izbija v kot.

90+5' Konec srečanja v Tirani, pomembna zmaga Maribora na prvi tekmi, ki ima pred povratnim srečanjem na Ljudskem vrtu prihodnji četrtek minimalno prednost. Vijoličasti v igri niso blesteli, a so dosegli želeno.