Na celjskem, mariborskem in ptujskem območju so policisti v zadnjih mesecih obravnavali več tatvin avtomobilskih platišč s pnevmatikami.
Policisti Policijske postaje Celje so prejšnji teden, pri kontroli parkirišča na Trubarjevi ulici v Celju, opazili vozilo znamke Renault Scenic, brez treh pnevmatik.
Ko so prišli na parkirišče, je od tam odpeljal voznik osebnega vozila, ki so ga kmalu zatem ustavili. Voznik je imel v vozilu tri pnevmatike, ki jih je pred tem ukradel.
Ukradene pnevmatike s platišči so mu zasegli in vrnili lastniku.
Platišča s pnevmatikami, ki jih je ukradel v zadnjih dveh mesecih, je prodal osebi, ki so jo kazensko ovadili zaradi suma storitve kaznivega dejanja prikrivanja.
Osumljenega, ki so ga tudi v preteklosti že obravnavali zaradi različnih kaznivih dejanj, so za čas preiskovalnih dejanj pridržali.
Z zbiranjem obvestil so v nadaljevanju ugotovili, da je od januarja do marca na območju Celja, Maribora in Ptuja storil najmanj 18 kaznivih dejanj tatvin, zatajitev in goljufij, zaradi česar so ga kazensko ovadili.