Na štajerski avtocesti v smeri Maribora je iz še neznanega vzroka zagorelo tovorno vozilo.
Na štajerski avtocesti med priključkoma Slovenska Bistrica jug in Slovenska Bistrica sever je zaradi požara na zaprt vozni pas proti Mariboru, poroča Prometno-informacijski center za državne ceste.
Kot nam je iz prizorišča dogajanja sporočil bralec Mariborinfo, je tovorno vozilo madžarskih registrskih tablic, ki je prevažalo papirnati tovor, okoli 17.30 zagorelo, aktivirani so bili gasilci.
Nastal je daljši zastoj preko priključka Slovenska Bistrica jug. Osebna vozila lahko uporabijo obvoz po regionalni cesti Tepanje - Slovenska Bistrica.
Zaradi gorečega tovornjaka tudi delna zapora pomurske avtoceste
Zaradi požara tovornjaka med priključkom Dolga vas in priključkom Lendava v smeri Lendave je bila tam nekaj časa popolna zapora avtoceste, zato je nastal zastoj dolg več kilometrov.
Španskemu šoferju tovornjaka s priklopnikom, kjer so bila naložena osebna vozila, je guma eksplodirala že pri izvozu Dolga vas, po nekaj sto metrih se mu je uspelo zaustaviti.
Kot nam je na kraju nesreče še povedal šofer, ki je nepoškodovan, a vidno pretresen, je bil v dveh minutah praktično celoten tovor že v plamenih. Na poti je bil iz tovarne Seat na Portugalskem proti Budimpešti.
Uničenih je sicer vseh devet novih osebnih vozil Seat, ki so bila namenjena za prodajni salon v Budimpešti.
Odpravljanje posledic nesreče bo trajalo še nekaj časa, saj na prizorišču pričakujejo drugo tovorno vozilo, sledilo bo premeščanje vseh zgorelih osebnih vozil in nato vleka tovornjaka. Na prizorišče nesreče so prispeli tudi kriminalisti, ki bodo raziskali natančen vzrok prometne nesreče.
Promet po avtocesti mimo prizorišča nesreče v smeri Maribora poteka nemoteno, v smeri proti Madžarski pa se je nabral večkilometrski zastoj.