Na Ptuju se je v torek začelo sojenje Tomažu Arkliniču iz Markovcev, ki se je nadaljevalo danes z zaslišanjem prič.

Tomažu Arkliniču očitajo, da je v sostorilstvu z že obtoženo Aleksandro Škamlec, sodeloval pri umoru svoje žene. Na ptujskem sodišču se je danes nadaljevalo sojenje Arkliniču.

22. marca lani je namreč v Markovcih pri Ptuju izginila 33-letna mati štirih otrok Sabina Arklinič. Na njeno truplo, zakopano v kupu gnoja v naselju Strnišče v občini Kidričevo, je dva tedna za njenim izginotjem naletel mimoidoči.

Preiskava je razkrila, da sta pri njenem umoru sodelovala mož pokojne Tomaž Arklinič in njegova ljubica Aleksandra Škamlec, ki sta jo zvabila v past in na kraju umorila.

Sostorilki Škamlec je ptujsko sodišče konec lanskega decembra dosodilo zaporno kazen 28 let zapora, tožilstvo, ki je zanjo zahtevalo 30 let zapora, pa se je nanjo že pritožilo.

Kot se je izkazalo v torek, se bo Arklinič izgovarjal na neprištevnost.

V torek vložil nov zagovor

Arklinič se brani z molkom, zaradi česar so v torek prebrali njegov lanski pisni zagovor, kjer je za slab partnerski odnos večinoma krivil Sabino, nato pa je s pomočjo odvetnice vložil nov zagovor.

V zagovoru je Arklinič dejal, da se samega napada ne spomni, saj naj bi zaradi hudega stresa in brutalnega ravnanja sostorilca doživel duševni šok, izgubo spomina ter nezmožnost racionalne reakcije.

Poleg igranja na karto neprištevnosti smo lahko iz Arkliničevega novega zagovora razbrali tudi, da želi vso krivdo prevesiti na sostorilko Škamlec.

O prištevnosti Arkliniča bo na predlog obrambe presojal sodni izvedenec s področja psihiatrije.

Ostanite na tekočem v vsakem trenutku!

Prijavite se na e-novice in vsak teden prejmite na svoj e-naslov najboljše objave iz Maribora, ekskluzivne novice in privlačne nagradne igre.

Izpostavljen hladen odziv Arkliniča na ženino izginotje

V torek sta pred sodni senat stopila dežurni kriminalist, ki je Arkliniča zaslišal po najdbi trupla, ter socialna delavka iz ptujskega centra za socialno delo. Danes pa se je sojenje nadaljevalo z zaslišanjem prič.

Na tokratni obravnavi je bila med drugim zaslišana sestra umorjene. Izpostavila je hladen odziv obtoženega Arkliniča ob ženinem izginotju. Ta sprva ni prijavil izginotja, naslednji dan pa je povsem običajno odšel v službo in načrtoval poletje.

Tudi družinski prijatelj Arkliničevih je v svoji izjavi povedal, da so sosedje, prijatelji in prostovoljski gasilci izvedli dve iskalni akciji ter da Arklinič ni pri nobeni sodeloval, še več, menda ga ni zanimalo niti ali so se našle kakšne sledi in znaki o pogrešani.

Priče so si bile na drugi strani na današnji glavni obravnavi enotne, da je bila Sabina skrbna mama, ki ni uživala alkohola. Poskrbela je za svoj dom in družino, med tem, ko je Tomaž veliko delal in priskrbel večino denarja.

»Nobena od zaslišanih prič danes ni potrdila zagovora obtoženega, nasprotno povedale so, da je bila pokojna Sabina izjemno čustvena, skrbna mama, da niso zaznavali med njima nesoglasij,« je povedala Metka Matjašič Šerdoner, zagovornica oškodovanih mladoletnih otrok.

Žrtev zabodena enajstkrat, usoden pa je bil vbod v vrat

Arkliničeva zagovornica Milena Prelog je bila danes redkobesedna in je le na kratko znova poudarila, da dokler obdolženi ni obsojen pravnomočno, je še vedno nedolžen. Tožilka Teja Kukovec Belšak je prepričana o nasprotnem.

»Na današnji glavni obravnavi je bilo zaslišanih večina prič, ki jih je v obtožnici predlagalo tožilstvo in ki po moji oceni niso potrdile oziroma niso podkrepile zagovora, ki ga je podal obtoženec na prejšnji glavni obravnavi,« je poudarila tožilka Kukovec Belšak.

Na današnji obravnavi je bila zaslišana tudi sodna izvedenka patologije. Pojasnila je, da je bila žrtev zabodena enajstkrat, usoden pa je bil vbod v vrat, ki je prerezal arterijo in povzročil obilne krvavitve. 

Poudarila je, da se je žrtev do zadnjega borila za življenje ter da bi pravočasna zdravniška pomoč lahko povečala možnosti preživetja. Hitrega konca sojenja sicer ni pričakovati.

»Mislim, da se še končalo ne bo, ampak glede na to, da pa gre za zelo hudo kaznivo dejanje, pričakujem tudi, da bo temu primerna tudi kazen,« je povedala Metka Matjašič Šerdoner, zagovornica oškodovanih mladoletnih otrok.

 Sojenje Arkliniču, ki vztraja pri nedolžnosti, se bo nadaljevalo 27. februarja. Aleksandra Škamlec, Arkliničeva sodelavka in ljubica, je umor njegove žene priznala na ločenem sojenju in bila decembra obsojena na 28 let zapora. Tožilstvo, ki je zahtevalo 30 let, se je pritožilo, zato sodba še ni pravnomočna.

Komentarji (6)

pohorskisvizec

Dosmrtni zapor.

janek_1 (ni preverjeno)

Ce pride ven, mu bo ljudstvo sodilo!

Astrofizik58 (ni preverjeno)

Dosmrtni zapor si zasluži že zato, ker je tak butec, da je smatral, da ju ne bodo odkrili. Zdaj pa se seveda laže in izgovarja kot, da je on žrtev. Vsaka kazen za ta izmečka je prenizka!

BMW 2 (ni preverjeno)

Gnoj!!!

SLO (ni preverjeno)

Uvesti kazni kot so na Kitajskem! Za takšen naklepni umor samo streljanje golazni?!

Ceced (ni preverjeno)

On je nedolžna žrtev spleta okoliščin.

Starejše novice