Na mariborskem višjem sodišču o pritožbah na obsodbo za umor dupleškega podjetnika.

Na mariborskem višjem sodišču so danes izpeljali pritožbeno sejo zoper junija izrečeno obsodilno sodbo Sedinu Šišiću za umor podjetnika iz Dupleka septembra lani. 

Pritožbo sta vložili tako obramba, ki je prepričana, da očitki iz obtožnice niso bili dokazani, kot tožilstvo, ki pričakuje izrek viške zaporne kazni. 

Sodbo bo višje sodišče izdalo pisno.

Okrožno sodišče v Mariboru je Šišića obsodilo na 27 let zapora

Po besedah sodnice Maše Blažeka v dokaznem postopku ni bilo nobenega dvoma, da je obtoženi moril na grozovit način in iz koristoljubja. Obtoženi je dejanje pred izrekom sodbe obžaloval, ne pa tudi priznal očitkov iz obtožnice.

Ostanite na tekočem v vsakem trenutku!

Prijavite se na e-novice in vsak teden prejmite na svoj e-naslov najboljše objave iz Maribora, ekskluzivne novice in privlačne nagradne igre.

Umor iz koristoljubja

Tožilstvo mu namreč očita, da je v delavnici stanovanjske hiše v Zgornjem Dupleku iz koristoljubnosti, zahrbtno in na grozovit način umoril moškega. Tožilec Darko Simonič je zanj predlagal kazen 28 let zapora, sodišče pa mu je skoraj v celoti prisluhnilo in izreklo le leto dni nižjo kazen. 

Kljub temu je Simonič danes znova predlagal izrek višje zaporne kazni.

Zagovornik obtoženega Andrej Kac pa je že pred izrekom sodbe na prvi stopnji ocenil, da ni zadostnih in trdnih dokazov za zaključke tožilstva, ker niso bili izvedeni vsi predlagani dokazni predlogi obrambe. 

Poleg tega je povedal, da znaki očitanega dejanja umora iz koristoljubnosti niso izpolnjeni, dokazni postopek pa po njegovem mnenju ni potrdil elementov grozovitosti in zahrbtnosti.

Po njegovem mnenju obtoženemu kaznivo dejanje ni dokazano onkraj razumnega dvoma, predvsem pa mu niso dokazani tisti indici, ki bi dokazovali kaznivo dejanje umora. 

Prvostopenjskemu sodišču je zato v pritožbi očital kršenje pravice do obrambe, bistvene kršitve kazenskega postopka, kršitev ustave in Evropske konvencije o varstvu pravic in temeljnih svoboščin. 

Od višjih sodnic pričakuje oprostilno sodbo ali pa vsaj razveljavitev in ponovno sojenje.

Starejše novice