Tudi v Mariboru si lahko privoščite luksuzno domovanje, a za to boste morali odšteti tudi milijon in več evrov. Zbrali smo seznam najdražjih hiš v Mariboru in bližnji okolici, ki so naprodaj ta hip.
Prečesali smo nepremičninski portal Nepremicnine.net in poiskali izstopajoče stanovanjske hiše, ki so trenutno naprodaj v Mariboru in okolici.
Osredotočili smo se na najbolj luksuzno, najdražjo ponudbo, ki jo ta hip ponuja mariborski nepremičninski trg.
Najdražja hiša na Slovenski ulici
Najdražja ta hip je hiša v centru Maribora, na Slovenski ulici, ki jo prodajajo za milijon in 600 tisoč evrov.
Nepremičnina vključuje lokale, prostorno stanovanje, neizdelano mansardo in dodatne stavbe s parkirnimi mesti.
Nepremičnina je tudi pod zaščito kulturne dediščine, obsega pa 405 kvadratnih metrov in 592 kvadratnih metrov zemljišča.
Koroška vrata s pogledom na park
Za slab milijon in pol lahko kupite še eno nepremičnino v centru Maribora.
342 kvadratnih metrov velika vila se nahaja na mirni lokaciji ob mestnem parku. Kot piše v oglasu, je vzdrževana. V pritličje dostopate preko predprostora, od koder pridete v velik osrednji prostor s kaminom.
V pritličju je tudi dnevna sobo s pogledom na park, kuhinjo z jedilnico, dve spalnici, kopalnico, WC ter shrambo. V prvem nadstropju se nahaja še ena dnevna soba z balkonom obrnjenim na park, kuhinja z jedilnico ter dve spalnici in kopalnica z tušem.
Dve hiši v Malečniku
V Malečniku tudi prodajajo veliko hišo, ki stoji na zemljišču, velikem več kot 90 tisoč kvadratnih metrov, v bližini je tudi gozd. Cena je 1.199.000 evrov.
Večja hiša, 542 kvadratnih metrov, je bila zgrajena leta 1989 in v celoti obnovljena in dograjena v letih 2014, 2015 in 2016.
Ogrevanje je urejeno s CK-plinsko. V pritličju je talno gretje. Manjša hiša v velikosti 145 kvadratnih metrov je delno podkletena in obsega: vetrolov, hodnik, kuhinjo, dnevno sobo, obe z izhodom na balkon ter spalnico v mansardi in kletno shrambo.
Velika terasa z bazenom
V Zgornjem Radvanju pod Pohorjem prodajajo 300 kvadratnih metrov veliko hišo, ki so jo zgradili leta 2016. Ima tri etaže, v prvem nadstropju je velika terasa z bazenom. Cena je 1.100.000 evrov.
V oglasu še poudarjajo, da gre za eno najbolj energetsko učinkovitih stavb na svetu. To naj bi bila tudi prva hiša v Sloveniji in ena redkih, morda edina na svetu, z energijsko varčnim razredom »A« brez vgradnje centralnega sistema prezračevanja in rekuperacije. Vse stene so obdelane z glino, zato hiša ne potrebuje mehanskega prezračevanja. Pri načrtovanju in gradnji so bili uporabljeni ekološki materiali.
Ogromna parcela v Hočah
Za dober milijon je na prodaj tudi vila v Hočah, ki je sestavljena iz treh etaž in obsega 730 kvadratnih metrov bivalne površine.
V kletni etaži predviden prostor za spa s samostojnim fitnesom, savno in bazenom, poleg tega vsebuje tudi veliko pomožnih prostorov za utility in ostalo. Pritličje obsega glavni vhod s prostornim predprostorom, kuhinjo, sobo, kopalnico ter wc, v drugem delu pritličja pa se nahajata kabinet ter ogromna dnevna soba, z izhodom na zgornjo teraso.
V nadstropju se nahaja glavna spalnica z garderobno sobo in lastno kopalnico, ter WC-jem. Omogočen je tudi izhod na balkon.
Poleg stopnišča je predviden prostor za vgrajevanje dvigala.