FOTO: Razprodan glasbeni spektakel za pekrske gasilce

| v Lokalno

Turistično kulturno društvo Pekre ponovno navdušilo s humanitarnim koncertom, kam bo tokrat šel denar?

Turistično kulturno društvo Pekre je v nedeljo že tretjič zapored organiziralo odmeven koncert, ki je bil razprodan že mesec dni pred dogodkom.

Zbrana sredstva bodo tokrat namenili domačemu gasilskemu društvu in pa razvoju projekta z aplikacijo Slovenski turistični vodnik, ki bo prispeval k promociji Peker.

Izjemen glasbeni večer humanitarne narave, ki je navdušil polno dvorano v Pekrah, so pričarali odlični glasbeniki, kot so saksofonist Oto Vrhovnik pa pevke in pevci Dunja Vrhovnik, Nataša Trobentar Majcen, Sergej Rupreht in drugi.

Foto: Franc Lajnšič

Vložek v razvoj kraja

Ilka Riedl, tajnica društva, nam je po koncertu povedala, da so bili zelo veseli odziva, ljudje prihajajo na dogodke in podpirajo njihova prizadevanja za razvoj tega predela Maribora. »Za to se trudi celotno društvo, « poudarja Riedl.

Polovico denarja, ki so ga zbrali, bodo podarili lokalnemu gasilskemu društvu, druga polovica pa bo nakazana za projekt Slovenski turistični vodnik.

»Posneli bomo spot, ki bo prikazal vse znamenitosti Peker. Začeli bomo pri Otu Vrhovniku, ki ima šestmetrski saksofon, prikazali bomo tudi naš gasilski dom, Bolfenk, staro sadjarsko in vinogradinško šolo, izobraževalni center, kjer je spominska soba Pekrski dogodki, ne bomo pozabili niti na Pekrsko gorco, kjer so bili nekoč skoki,« napovedujejo v društvu, ki bo aplikacija Turistične zveze Slovenije ob zbranih sredstvih, ki ne bodo dovolj, tudi sofinancirali. 

Foto: Franc Lajnšič

Preberite še

Komentarji

gasilska

youtu.be/VlOe4tuVklg

Komentarji

gasilska

youtu.be/VlOe4tuVklg

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kronika

Vse v Kronika

Kultura

Vse v Kultura