Gasilci v Mariboru in okolici imajo polne roke dela: Od snegolomov do prometnih nesreč

| v Lokalno

Obilno sneženje v Mariboru in okolici povzroča številne nevšečnosti.

Po podatkih Uprave Republike Slovenije za zaščito in reševanje so gasilci zaradi obilnega sneženja že od zgodnjih jutranjih ur posredovali na več lokacijah v Mariboru in okolici.

Ob 6.56 je v Rošpohu v Mariboru prišlo do snegoloma, podobno intervencijo so ob 7.00 zabeležili tudi v Kamnici.

V Rušah je ob 7.00 zagorelo v kompleksu industrijskih objektov, gasilci pa so kmalu zatem na Petkovem sedlu v občini Hoče-Slivnica nudili tehnično pomoč in posredovali ob prometni nesreči.

Zaradi naravnih pojavov je bila okoli 9. ure prekinjena tudi prometna povezava na območju Kungote in Svete Ane. Ob 9.23 pa je na območju Bresternice po poročanju uprave prišlo do prometne nesreče. 

Na terenu vse Nigradove enote

V Mariboru so na terenu tudi vse Nigradove enote, ki izvajajo nujne intervencijske ukrepe za zagotavljanje prevoznosti cest ter varnosti občanov.

Kot so sporočili, je zaradi izrednih razmer otežen dostop do številnih objektov, prav tako je moteno delovanje sistema javne kanalizacije. 

Na širšem območju izvajanja javne službe je prišlo do obsežnega izpada električne energije, kar dodatno otežuje izvajanje nujnih del. 

Zaradi vremenskih razmer, podrtih dreves in onemogočenega dostopa trenutno niso operativna niti vozila za črpanje in čiščenje. Na segmentu hlajenja večjih črpalk v Melju zaradi izpada vodnega vira obstaja resna nevarnost izpada generalnega črpališča, saj črpalke ne bodo ustrezno hlajene in mazane, so še navedli v obvestilu. 

Izdano oranžno opozorilo

Agencija Republike Slovenije za okolje je za severovzhod države izdala oranžno opozorilo. Do popoldneva lahko zapade od deset do 20 centimetrov snega v nižinah (Štajerska, Koroška, Pomurje).

Do 40 centimetrov snega v višje ležečih krajih.

V visokogorju vlada velika nevarnost snežnih plazov.

Padavine bodo popoldne od zahoda začele slabeti in do večera po večini države ponehale.

Preberite še

Komentarji

Komentarji

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kronika

Vse v Kronika

Kultura

Vse v Kultura