Pravljično drsališče v Račah se vrača. Lani privabilo skoraj 20 tisoč ljudi, letos še večja ledena zgodba.
V Račah v petek odpirajo novo sezono priljubljenega pravljičnega drsališča, ki je lani privabilo skoraj dvajset tisoč obiskovalcev. Letos obljubljajo še več ledu, bogat program in številne novosti.
Zunanje drsališče ob grajskem kompleksu v Račah je v zadnjih letih postalo eden najbolj obiskanih zimskih kotičkov v širši mariborski regiji. Lani ga je obiskalo skoraj dvajset tisoč ljudi, kar je po številu obiskov trikratnik števila prebivalcev občine.
Tudi v tej sezoni pričakujejo podobno ali celo višje številke, pravijo na občini, ki drsališče odpira ta petek.
Drsališče bo svoja vrata uradno odprlo v petek, 28. novembra, ob 17.00, začetek pa bo letos še posebej pravljičen.
Občina ob otvoritvi pripravlja tudi bogat program.
Večja ledena ploskev in daljša steza
Letošnji stroški obratovanja znašajo približno 55.000 evrov. Kot pojasnjuje občina, ta znesek zajema:
- najem montažnega drsališča z dodatno drsalno stezo,
- montažni podest za drsalno površino,
- najem šotora za drsališče in prireditveni prostor,
- najem odra, osvetlitve in ozvočenja,
- strošek čaja, ki ga otrokom ponujajo brezplačno,
- stroške plina za ogrevanje (plinske gobice).
Drsališče bo tudi letos v dopoldanskem času odprto za šole in vrtce iz širše regije.
Letos drsalce pričaka še več prostora za drsanje. Drsališče meri 362,5 kvadratnega metra, dodatna drsalna steza pa je po navedbah občine približno 20 odstotkov daljša kot lani.
Program do februarja
Program dogodkov traja od 28. novembra 2025 do 1. februarja 2026. Občina je pripravila raznolik program zabavnih, športnih in družinskih dogodkov.
Drsališče bo odprto vsak dan, in sicer:
- od ponedeljka do četrtka: 15.00 -20.00,
- petek: 15.00 - 21.00,
- sobota, nedelja in prazniki: 14.00 - 21.00-
Posebna urnika sta 24. in 31. decembra, ko bo drsališče obratovalo med 14.00 - 18.00.
Vsak teden bo skrb za drsališče in spremljajoče dogajanje prevzelo drugo lokalno društvo.
Čeprav naj bi se letos ponovno odpiralo tudi mariborsko drsališče, v Račah zaradi tega ne čutijo pritiska.
»Tega ne razumemo kot konkurenco, temveč kot dodano vrednost za drsalce in obiskovalce, zato nas to ne skrbi,« poudarjajo na občini Rače – Fram.