Podjetje Lumar, vodilni ponudnik trajnostnih lesenih gradenj, in podjetje Grede, sta podpisala pogodbo za gradnjo turističnega objekta Gostišča z nastanitvijo Zlato polje v Tešanovcih, v bližini Moravskih Toplic.
Objekt, velikosti 2800 kvadratnih metrov bruto površine, bo zgrajen z uporabo naravnih materialov, izstopal pa bo z energetsko učinkovitostjo in nizkimi obratovalnimi stroški skozi celoten življenjski cikel.
»Ponosni smo, da lahko s svojim znanjem in trajnostnimi rešitvami prispevamo k razvoju turistične ponudbe v Prekmurju. Naša zavezanost k uporabi naravnih materialov in energetsko učinkovitih rešitev bo omogočila, da bo projekt Zlato polje izstopal kot primer odgovorne gradnje in trajnostnega turizma v Sloveniji.
To pot smo v letu 2019 v Prekmurju že začeli z gradnjo paviljona Expano ob Soboškem jezeru,« je ob podpisu pogodbe povedal Marko Lukić, direktor in lastnik podjetja Lumar.
Projekt, sofinanciran s strani ministrstva za gospodarstvo, turizem in šport ter s pomočjo Evropske unije, bo predvidoma zaključen do 30. junija 2026.
V središču avtentičnih doživetij in trajnosti
Gostišče z nastanitvijo Zlato polje turistom obljublja pristno prekmursko izkušnjo – od lokalne kulinarike do spoznavanja naravne in kulturne dediščine.
S 24 sobami in približno 58 posteljami, restavracijo z lokalno kuhinjo, s sodobnimi rekreativnimi možnostmi, velnesom in konferenčnimi prostori, bo objekt nagovarjal tako posameznike kot skupine, ki iščejo mir, sprostitev in stik z naravo.
Zunanjost kompleksa bo zasnovana v panonskem slogu, kar bo zagotavljalo skladnost z lokalnim okoljem, medtem ko bo notranjost ponujala visoko udobje bivanja ter visoke standarde energetske učinkovitosti (B1).
»Želimo ustvariti destinacijo, ki združuje vse najboljše, kar Prekmurje ponuja. Gostišče Zlato polje ne bo le kraj za sprostitev, temveč tudi primer dobre prakse na področju trajnostnega razvoja, individualne obravnave gosta, spodbujanja lokalnega sodelovanja in uvajanja zelenih rešitev v turizmu,« je ob podpisu pogodbe povedal Bojan Berden, direktor podjetja Grede.
Projekt usklajen s strateškimi usmeritvami slovenskega turizma
Projekt je v celoti usklajen s strateškimi usmeritvami slovenskega turizma, vključno s povečano snovno učinkovitostjo, trajnostno mobilnostjo in digitalizacijo. Ob zaključku gradnje bo gostišče pridobilo okoljski certifikat in postalo del zelene sheme slovenskega turizma – Slovenia Green.
Ocenjena vrednost projekta je 5,1 milijona evrov neto oziroma 6,2 milijona evrov z davkom na dodano vrednost. Projekt financira Evropska unija iz naslova načrta za okrevanje in odpornost »NextGenerationEU« v višini 1,8 milijona evrov.
za elito? Drugi si to tesko privoscijo!? Drugace pa poceni sestave kupijo v Bosni, drago pa dalje prodajajo.