Želite biti vedno na tekočem? Izberi Mariborinfo kot prednostni vir na Googlu.

Mariborčan opozoril na parkirni režim pred svojim blokom: »Nekateri se celo odločajo za selitev«

| v Lokalno

Stanovalci blokov na Frankolovski ulici nimajo zagotovljenih parkirnih mest, pogosto ostanejo brez.

Dolgoletni stanovalec Frankolovske ulice v Mariboru je preko aplikacije Naš Maribor opozoril na dolgotrajno problematiko pomanjkanja parkirnih mest v svojem okolju. 

Kot navaja v pobudi, se s težavami soočajo že več let, razmere pa se po njegovem mnenju postopno še zaostrujejo.

Problem tako velik, da se nekateri odločajo za selitev

V pobudi navaja, da so v preteklosti na ulici veljali prometni znaki, ki so parkiranje omejevali le na stanovalce, vendar so bili kasneje odstranjeni.

Od takrat, kot opozarja, parkirišča uporabljajo tudi zaposleni iz bližnjih izobraževalnih ustanov, obiskovalci Univerzitetni klinični center Maribor ter drugi, ki v okolici puščajo vozila in nadaljujejo pot v mestno jedro.

»Že več let veliko število stanovalcev naše ulice opozarja na precejšnjo težavo, s katero se vsakodnevno soočamo in nam povzroča številne nevšečnosti. Tako velike, da se nekateri celo odločajo za selitev v druge dele mesta,« izpostavlja v pobudi. 

Dodaja, da stanovalci tekom dneva in tudi zvečer, ko pridejo domov, tako nimajo zagotovljenega« parkirnega mesta.

Znova samo za stanovalce? To pravi občina

Meni, da bi bila smiselna ponovna uvedba režima, ki bi parkiranje prednostno namenil prebivalcem ulice: »Zaradi prostorske stiske v našem delu mestne četrti razumem, da je težko zagotoviti dodatna parkirna mesta, vendar bi lahko bila obstoječa parkirna mesta namenjena izključno stanovalcem, saj smo mi tisti, ki tukaj živimo in bi morali imeti pravico do njihove uporabe.«

Spomnil je še, da je občina pred nekaj tedni izvedla prenovo določenih delov ulice, vendar se po njegovem mnenju glede parkirne problematike ni spremenilo  nič.

»Podpiram reorganizacijo avtobusnih linij ter širitev omrežja MBajk, vendar nam to ne pomaga veliko, saj ne hodimo vsi vsak dan v center mesta in zato še vedno potrebujemo svoje avtomobile,« je še zapisal v svoji pobudi.

Na Mestni občini Maribor pa pojasnjujejo, da predlagane rešitve ni mogoče izvesti. »Cesta je javna površina in mora biti dostopna vsem pod enakimi pogoji,« so sporočili in s tem zavrnili možnost uvedbe izključnega parkirnega režima za stanovalce.

Preberite še

Komentarji

Jana Horvat

Isti problem je na Ljubljanski 15. Za vsakega stanovalca ni zagotovljeno parkirno mesto. Kljub temu, da je na rambo parking, pa drugi stanovalci prodajajo daljinec kopijo za paring se drugim ljudem, ki delajo poleg v bolnici. Tako zjutraj vidis da jih ogromno pride parkirat zaradi dela. Jaz osebno pa mogoce dobim parking 2x na teden, ce pridem do 15:00 domov. Tu bi morala obcina tudi nekaj resit, da ima najmanj vsak stanovalec 1 parkirno mesto in da so zapornice vezane na registrsko tablico. Ker se tudi tu odseljujejo ker to ni vec normalno, da ne govorim o dnevnem hrupu zaradi vojaskega helikopterja ki vzleta po 5x na dan in ogromno tujcev, ki niti slovensko niso spodobni..

Metla

Občini se dobesedno, j..e za vas, za vaše parkirne prostore, kje boste vi parkirali, če sploh boste, itd. Oni strmijo k svojemu 15 min.mestu, kjer bo vse to dosegljivo s kolesi- pa najbolje z m bajki, če bi se dalo, da nekdo kasira, peš ali javnim prevozom, seveda s kartičnim plačevanjem, da vas lepo navadijo, čim manj avtov, predvsem, na gorivo,.ker je preveč ogljičnega odtisa. Občani kdaj boste dojeli, kam vas vodijo, ko boste tam?! Povratka.nazaj ne bo. Obračate se na občino, katera vam sama kreira vse to in obenem od nje iščete rešitev?! V vas samih je rešitev, če še ne veste...

Yugofuk

Glavno da prisleki imajo vso izobilje.

Kdo so

prišleki ? Definiraj to ?

Kdo so

prišleki ? Definiraj to ?

enkive

Že veš odgovor. Ne provociraj.

Ra's Al Ghul

Občina nam občanom povzroča stiske: že pri parkiranju. Posegi v prometno infrastrukturo niso mali poseg,o tem bi občani morali več vpliva imeti.

kar_nekdo

Če bi bil mlajši, bi se z veseljem spustil tu dol...
Bravo vsem kolesarskim navdušencem, ki skrbijo, da tudi poleti "Pohorje" živi...

kar_nekdo

ha ha.. Pod napačen članek sem napisal ta komentar... :)

Mb-11

Gustek pač. In takšni ravno uničujejo naše Pohorje.

hahaha

Gustek in zagorc

To in to

Glede parkiranja v ULICI je samoumevno,da ni možna rezervacija parkirišča . Drugače je na prostoru ,kjer je bilo parkirišče predvideno med gradnjo objektov ,tam lahko postavite table v kolikor je urejeno lastništvo . V kolikor lastništvo NI urejeno tudi občina ne sme postavljati znakov glede parkiranja .

Mb-11

Občan nevem če je to dobro, da se kritizira pohlepneža. Sedaj bo vam naredil plačljiva parkirišča. Sicer pohlepnežu ura itak krepko TIKTAKA.

Marburg ad drau

Arsenovic je v mariboru zakljucil!! To vemo vsi!! Njegovo lopovsko, laznivo, zahrbtno, hinavsko, podmuklo delovanje je rezultiralo, da je velika vecina prebivalcev maribora odlocila-gubi se!! Arsenovic nikoli vec!!k temu bo pripomogel se nov zakon, po katerem tujci s stalnim prebivaliscem nimajo zakonske pravice voliti, to ga bo zagotovo "dokrajclo" Tip se seveda noce sprijazniti, panika ga hvata!!

Grega Vidmajer

Ni prav, da po "novi" ureditvi cestnega režima med temi bloki na Frankolovski, Framski in Celjski ulici prebivalci sedaj imajo manj parkirnih mest, kot pred "prenovo". In to kar za 80 parkirnih mest. Da bi pa Mestna občina pred to prenovo ponudila alternativo prebivalcem npr. s ponudbo o nakupu garažnega mesta (vsaj 100 ali 150 p.m.) v garažni hiši v parku med bloki pa ni niti razmišljala. Z zbranimi sredstvi (20 ali 30% avansom) bi lahko zgradila objekt vsaj do 3 faze, preostanek se plača ob dograditvi. Garantiram, da bi od 2000 prebivalcev ki živijo v okolici zlahka našli teh 150 kupcev- lastnikov garažnih mest. To neuvidevnost župana do nas, ki vsaki dan imamo probleme s parkiranjem pa mu žal zamerim.

joža11111

Živim tukaj in vidim da niso problem ti ki jih navaja članek. zato ker največji problem je dobit parkirno mesto v nedeljo zvečer ob 19:00!
Problem je tudi vedno ko ima šola kak dogodek in se starši pripeljejo sem iz radija 2km. drugače pa ob 15: ko pridem jaz iz službe je vedno prostor pred blokom. Namesto več parkirnih mest rabimo urejen park in plačljivi sistem, da bojo vsi tisti z tremi vozili v gospodinstvu razmišljali drugače

David2024

Povsod je problem, tudi v MČ Pobrežje...dokler ne bo pizdarije, ne bo nič. Najemniki, delavci v tujini, si navlečejo avtomobile, nekatere "socialne" družine, živijo v občinskih stanovanjih, imajo pa 4 avtomobile. Skratka, POLOMIJA "strokovnjako" ki karkoli načrtujejo...itak pa, dokler ulica ne bo uredila, ne bo nikdar.
Ali pa čakajo vladarji, da bo potreba tako huda, da boste še z veseljem plačevali letne parkirnine.

Dejstvo

Nehajte si mazat oči. Krivec je UKC. Zaposleni in bolniki oz.svojci nimajo parkirnih mest. Tiste garaže pred UKC so namenjene samo nekaterim...ve se komu! Zaposleni prihajajo iz oddaljenih krajev in vsako jutro obupano iščejo prostor za parkiranje. Jaz jih razumem. Če zamudijo jim trgajo od plače.
TO rešite in bodo ljudje v bližnjih ulicah lahko parkirali po en avto na dva parkirna mesta.
Je pa vprašanje, ali je komu dejansko v interesu da se to uredi!

Komentarji

Jana Horvat

Isti problem je na Ljubljanski 15. Za vsakega stanovalca ni zagotovljeno parkirno mesto. Kljub temu, da je na rambo parking, pa drugi stanovalci prodajajo daljinec kopijo za paring se drugim ljudem, ki delajo poleg v bolnici. Tako zjutraj vidis da jih ogromno pride parkirat zaradi dela. Jaz osebno pa mogoce dobim parking 2x na teden, ce pridem do 15:00 domov. Tu bi morala obcina tudi nekaj resit, da ima najmanj vsak stanovalec 1 parkirno mesto in da so zapornice vezane na registrsko tablico. Ker se tudi tu odseljujejo ker to ni vec normalno, da ne govorim o dnevnem hrupu zaradi vojaskega helikopterja ki vzleta po 5x na dan in ogromno tujcev, ki niti slovensko niso spodobni..

Metla

Občini se dobesedno, j..e za vas, za vaše parkirne prostore, kje boste vi parkirali, če sploh boste, itd. Oni strmijo k svojemu 15 min.mestu, kjer bo vse to dosegljivo s kolesi- pa najbolje z m bajki, če bi se dalo, da nekdo kasira, peš ali javnim prevozom, seveda s kartičnim plačevanjem, da vas lepo navadijo, čim manj avtov, predvsem, na gorivo,.ker je preveč ogljičnega odtisa. Občani kdaj boste dojeli, kam vas vodijo, ko boste tam?! Povratka.nazaj ne bo. Obračate se na občino, katera vam sama kreira vse to in obenem od nje iščete rešitev?! V vas samih je rešitev, če še ne veste...

Yugofuk

Glavno da prisleki imajo vso izobilje.

Kdo so

prišleki ? Definiraj to ?

Kdo so

prišleki ? Definiraj to ?

enkive

Že veš odgovor. Ne provociraj.

Ra's Al Ghul

Občina nam občanom povzroča stiske: že pri parkiranju. Posegi v prometno infrastrukturo niso mali poseg,o tem bi občani morali več vpliva imeti.

kar_nekdo

Če bi bil mlajši, bi se z veseljem spustil tu dol...
Bravo vsem kolesarskim navdušencem, ki skrbijo, da tudi poleti "Pohorje" živi...

kar_nekdo

ha ha.. Pod napačen članek sem napisal ta komentar... :)

Mb-11

Gustek pač. In takšni ravno uničujejo naše Pohorje.

hahaha

Gustek in zagorc

To in to

Glede parkiranja v ULICI je samoumevno,da ni možna rezervacija parkirišča . Drugače je na prostoru ,kjer je bilo parkirišče predvideno med gradnjo objektov ,tam lahko postavite table v kolikor je urejeno lastništvo . V kolikor lastništvo NI urejeno tudi občina ne sme postavljati znakov glede parkiranja .

Mb-11

Občan nevem če je to dobro, da se kritizira pohlepneža. Sedaj bo vam naredil plačljiva parkirišča. Sicer pohlepnežu ura itak krepko TIKTAKA.

Marburg ad drau

Arsenovic je v mariboru zakljucil!! To vemo vsi!! Njegovo lopovsko, laznivo, zahrbtno, hinavsko, podmuklo delovanje je rezultiralo, da je velika vecina prebivalcev maribora odlocila-gubi se!! Arsenovic nikoli vec!!k temu bo pripomogel se nov zakon, po katerem tujci s stalnim prebivaliscem nimajo zakonske pravice voliti, to ga bo zagotovo "dokrajclo" Tip se seveda noce sprijazniti, panika ga hvata!!

Grega Vidmajer

Ni prav, da po "novi" ureditvi cestnega režima med temi bloki na Frankolovski, Framski in Celjski ulici prebivalci sedaj imajo manj parkirnih mest, kot pred "prenovo". In to kar za 80 parkirnih mest. Da bi pa Mestna občina pred to prenovo ponudila alternativo prebivalcem npr. s ponudbo o nakupu garažnega mesta (vsaj 100 ali 150 p.m.) v garažni hiši v parku med bloki pa ni niti razmišljala. Z zbranimi sredstvi (20 ali 30% avansom) bi lahko zgradila objekt vsaj do 3 faze, preostanek se plača ob dograditvi. Garantiram, da bi od 2000 prebivalcev ki živijo v okolici zlahka našli teh 150 kupcev- lastnikov garažnih mest. To neuvidevnost župana do nas, ki vsaki dan imamo probleme s parkiranjem pa mu žal zamerim.

joža11111

Živim tukaj in vidim da niso problem ti ki jih navaja članek. zato ker največji problem je dobit parkirno mesto v nedeljo zvečer ob 19:00!
Problem je tudi vedno ko ima šola kak dogodek in se starši pripeljejo sem iz radija 2km. drugače pa ob 15: ko pridem jaz iz službe je vedno prostor pred blokom. Namesto več parkirnih mest rabimo urejen park in plačljivi sistem, da bojo vsi tisti z tremi vozili v gospodinstvu razmišljali drugače

David2024

Povsod je problem, tudi v MČ Pobrežje...dokler ne bo pizdarije, ne bo nič. Najemniki, delavci v tujini, si navlečejo avtomobile, nekatere "socialne" družine, živijo v občinskih stanovanjih, imajo pa 4 avtomobile. Skratka, POLOMIJA "strokovnjako" ki karkoli načrtujejo...itak pa, dokler ulica ne bo uredila, ne bo nikdar.
Ali pa čakajo vladarji, da bo potreba tako huda, da boste še z veseljem plačevali letne parkirnine.

Dejstvo

Nehajte si mazat oči. Krivec je UKC. Zaposleni in bolniki oz.svojci nimajo parkirnih mest. Tiste garaže pred UKC so namenjene samo nekaterim...ve se komu! Zaposleni prihajajo iz oddaljenih krajev in vsako jutro obupano iščejo prostor za parkiranje. Jaz jih razumem. Če zamudijo jim trgajo od plače.
TO rešite in bodo ljudje v bližnjih ulicah lahko parkirali po en avto na dva parkirna mesta.
Je pa vprašanje, ali je komu dejansko v interesu da se to uredi!

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kronika

Vse v Kronika

Kultura

Vse v Kultura