Želite biti vedno na tekočem? Izberi Mariborinfo kot prednostni vir na Googlu.

Na zaščitenem arheološkem najdišču na Pohorju naj bi divjali kolesarji in motoristi, ukrepanje v rokah policije

| v Lokalno

Na zaščitenem območju Poštele naj bi prihajalo do nelegalnih voženj s kolesi in motorji.

Na območju prazgodovinskega gradišča Poštela na Pohorju naj bi prihajalo do voženj z gorskimi kolesi in motorji, ki povzročajo poškodbe terena in podrasti. Na problem je opozorila mestna svetnica Tatjana Frangež, ki meni, da takšna dejavnost ne sodi na območje kulturnega spomenika.

Poštela velja za eno najpomembnejših arheoloških najdišč v tem delu Slovenije. Gre za prazgodovinsko gradišče, katerega ostanki pričajo o poselitvi od 4. stoletja pred našim štetjem do 4. stoletja našega štetja.

Opozorilo zaradi domnevnih spustov

Svetnica je opozorila, da je na jugovzhodnem delu zgodovinskega gradišča zgrajena proga za downhill, kolesnice in uničena podrast pa so vidne tudi ob njej.

»Po sledovih sodeč je območje veliko v uporabi za spuste,« je dejala.

Po njenem mnenju takšna dejavnost ne sodi na območje zaščitenega spomenika, zato se sprašuje, kaj bosta občina in druge pristojne službe ukrenile, da se uničevanje preneha.

Marprom: Na tej lokaciji nimamo nobene trase

V Javnem podjetju Marprom odgovarjajo, da Bike park Pohorje Maribor upravlja več kolesarskih prog, za katere imajo pridobljena vsa potrebna soglasja in dovoljenja, vendar na omenjeni lokaciji nimajo nobene uradne trase.

»Na lokaciji, navedeni v vprašanju, podjetje Marprom nima nobene kolesarske proge; nenazadnje gre za zaščiteno območje Nature 2000, kjer gradnja tovrstne infrastrukture ni dovoljena, zato tam tudi nismo izvajali nobenih posegov,« so zapisali.

Dodali so, da so vse uradne proge ustrezno označene z informativnimi tablami in zavarovane s trakovi.

Ukrepanje v pristojnosti inšpekcije in policije

Če na območju Poštele prihaja do voženj z gorskimi kolesi ali motorji, gre po navedbah Marproma za nelegalno ravnanje posameznikov, ukrepanje pa ni v njihovi pristojnosti.

»V primeru, da se na tem območju posamezniki nelegalno vozijo z gorskimi kolesi ali celo motorji, pa je ukrepanje v pristojnosti nadzornih organov, kot sta inšpektorat in policija. Po naših informacijah je policija že seznanjena s problematiko,« so pojasnili.

Ob tem so poudarili, da so v Bike parku Pohorje Maribor v zadnjem obdobju uredili več novih legalnih prog tudi z namenom usmerjanja kolesarjev na dovoljene trase in preprečevanja vožnje po varovanih območjih.

»Zavedamo se namreč pomena ohranjanja naravnih in zaščitenih predelov Pohorja, zato si tudi sami prizadevamo za to,« so še zapisali.

Preberite še

Komentarji

Tito drek

Kaj pa mnozicna grobisca po pohorju kamor so psihopati jugokomunisti skrili zrtve njihovih gnusnih zlocinov in morij!! Ne pozabite ne nasedajte folk!!

škif

eni govorijo baje še premalo da še zmeraj zaudarja.

Tito drek

Da drzi, to govorijo zlocinci komunisti!! Prav zato je nujno da se jih obsodi zaradi podpornistva gnusnim zlocinom!! Zlocini namrec ne zastarajo!!!

AI

Gospa Frangež vprašajte policijo kaj bodo odgovorili glede nadzora vožnje v naravi? Pred leti mi je piarovka odpisala, da nimajo možnosti nadzora izven prometnic ! Dopis obstaja.

AI

Bom dodal še en dogodek v zvezi vožnje v naravnem okolju in policije ! Nekdo je postavil žico med drevesi kjer vozijo motorji in policija se je takoj odzvala z opozorili o nevarnem početju ? Absurd.

Metla

Ste hoteli na MOM imeti razne urejene spuste za kolesarje, celo nova se bo odprla 6.junija- Videc. Zdaj pa jih imate, zraven teh urejenih spustov, ker seveda, proga postane za takšne enolična in ni več adrenalina, ko je že proga več x osvojena. No tega pa niste razmišljali, zdaj pa so kolesarji in motokrosisti povsod. In ja policija in inšpekcija jih bo ujela, kdaj in kako, če tako ni dovolj kadra?! Vse kar delate na MOM, delate več škode, kot koristi.

Vaše ime*

Kolesar naredi manj škode kot pohodnik. Pa še gobe, borovnice in kostanje kradejo.

Metla

Vaše ime, s čem naredi pohodnik, več škode? A pohodniki imajo isto silo zaviranja, trenja, kot kolesarji? Kradejo ali nabirajo? Je dovoljeno nabirat gozdne sadeže in mah, do določene količine. Samo tam, kjer so kolesarske proge, ne raste potem nič, ne borovnice, ne gobe, tudi mah ne, kostanjev pa verjetno ne bo šel kdo nabirat na kolesarsko pot...

Pozor

Največ škode naredijo takšni debili kot si ti ker ne razumejo bistva zakona o naravi .

Vaše ime*

Mestna svetnica je na sprehodu videla dva kolesarja, ki sta se peljala po makadamski cesti in jo je takoj zagrabila panika.

škif

daj ne palamudi.

šuma

slej ko prej bo eden še zadnjič pogledal v nebo mi te čakamo

Pozor

In potem se dogaja bodeča žica na poteh po Pohorju .

Pohorski kolesar

Moram komentirati, da boste vsi bolj trezno razmišljali.
Kolesarim po Pohorju, in to povsod.
Jaz sem prepričan, da na tem delu, ki se omenja ni zgrajena proga.
Če kdo kolesari na Pohorje ali se spušča v dolino je sled za kolesom široka 5 cm. Če isto pot uporablja veliko kolesarjev, postane ta pot široka maksimalno 0,5m. Zanemarljivo. Jaz delam cele dneve plus ogromno nadur in grem popoldan ali za vikend na sprostitveno vožnjo s kolesom.
Zdaj pa v razmislek, če je moje početje res največji problem v tem mestu, ker se na veliko ropa, krade, vlamlja... Potem pa res moramo meni podobne pregnati v gostilne in posedanje po mestu...
Prepričan sem, da je ta, ki ga motimo kolesarji preprosto nevoščljiv. Favš.

Mb-11

Pohorec ti boš trezno razmišljal ko boš obiakal psihologa, kateri ti bo objasnil, da lahko dobiš tudi tablete za pomiritev posledično ne boš uničeval narave! Predvidevam da ne boš razumel!

Mb-11

obiskal. 😎

Veš kaj

Tvoj problem je da zavajaš in nakladaš . Cele dneve delaš siromak mentalni ...😁😁

Samo

In Marpom sedaj seveda ni nič kriv, čeprav prav Marprom proti plačilu z gondolo in avtobusi vozi kolesarje na Pohorje in organizira športno aktivnost kolesarskega spusta, vse brez kontrole in nadzora.

Ehdajmir

Zaj je, kaj je!

Komentarji

Tito drek

Kaj pa mnozicna grobisca po pohorju kamor so psihopati jugokomunisti skrili zrtve njihovih gnusnih zlocinov in morij!! Ne pozabite ne nasedajte folk!!

škif

eni govorijo baje še premalo da še zmeraj zaudarja.

Tito drek

Da drzi, to govorijo zlocinci komunisti!! Prav zato je nujno da se jih obsodi zaradi podpornistva gnusnim zlocinom!! Zlocini namrec ne zastarajo!!!

AI

Gospa Frangež vprašajte policijo kaj bodo odgovorili glede nadzora vožnje v naravi? Pred leti mi je piarovka odpisala, da nimajo možnosti nadzora izven prometnic ! Dopis obstaja.

AI

Bom dodal še en dogodek v zvezi vožnje v naravnem okolju in policije ! Nekdo je postavil žico med drevesi kjer vozijo motorji in policija se je takoj odzvala z opozorili o nevarnem početju ? Absurd.

Metla

Ste hoteli na MOM imeti razne urejene spuste za kolesarje, celo nova se bo odprla 6.junija- Videc. Zdaj pa jih imate, zraven teh urejenih spustov, ker seveda, proga postane za takšne enolična in ni več adrenalina, ko je že proga več x osvojena. No tega pa niste razmišljali, zdaj pa so kolesarji in motokrosisti povsod. In ja policija in inšpekcija jih bo ujela, kdaj in kako, če tako ni dovolj kadra?! Vse kar delate na MOM, delate več škode, kot koristi.

Vaše ime*

Kolesar naredi manj škode kot pohodnik. Pa še gobe, borovnice in kostanje kradejo.

Metla

Vaše ime, s čem naredi pohodnik, več škode? A pohodniki imajo isto silo zaviranja, trenja, kot kolesarji? Kradejo ali nabirajo? Je dovoljeno nabirat gozdne sadeže in mah, do določene količine. Samo tam, kjer so kolesarske proge, ne raste potem nič, ne borovnice, ne gobe, tudi mah ne, kostanjev pa verjetno ne bo šel kdo nabirat na kolesarsko pot...

Pozor

Največ škode naredijo takšni debili kot si ti ker ne razumejo bistva zakona o naravi .

Vaše ime*

Mestna svetnica je na sprehodu videla dva kolesarja, ki sta se peljala po makadamski cesti in jo je takoj zagrabila panika.

škif

daj ne palamudi.

šuma

slej ko prej bo eden še zadnjič pogledal v nebo mi te čakamo

Pozor

In potem se dogaja bodeča žica na poteh po Pohorju .

Pohorski kolesar

Moram komentirati, da boste vsi bolj trezno razmišljali.
Kolesarim po Pohorju, in to povsod.
Jaz sem prepričan, da na tem delu, ki se omenja ni zgrajena proga.
Če kdo kolesari na Pohorje ali se spušča v dolino je sled za kolesom široka 5 cm. Če isto pot uporablja veliko kolesarjev, postane ta pot široka maksimalno 0,5m. Zanemarljivo. Jaz delam cele dneve plus ogromno nadur in grem popoldan ali za vikend na sprostitveno vožnjo s kolesom.
Zdaj pa v razmislek, če je moje početje res največji problem v tem mestu, ker se na veliko ropa, krade, vlamlja... Potem pa res moramo meni podobne pregnati v gostilne in posedanje po mestu...
Prepričan sem, da je ta, ki ga motimo kolesarji preprosto nevoščljiv. Favš.

Mb-11

Pohorec ti boš trezno razmišljal ko boš obiakal psihologa, kateri ti bo objasnil, da lahko dobiš tudi tablete za pomiritev posledično ne boš uničeval narave! Predvidevam da ne boš razumel!

Mb-11

obiskal. 😎

Veš kaj

Tvoj problem je da zavajaš in nakladaš . Cele dneve delaš siromak mentalni ...😁😁

Samo

In Marpom sedaj seveda ni nič kriv, čeprav prav Marprom proti plačilu z gondolo in avtobusi vozi kolesarje na Pohorje in organizira športno aktivnost kolesarskega spusta, vse brez kontrole in nadzora.

Ehdajmir

Zaj je, kaj je!

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kronika

Vse v Kronika

Kultura

Vse v Kultura