Nova zverina na dveh kolesih, ki bo pomagala reševati življenja

| v Lokalno

Mariborski reševalci na motorjih imajo novega dvokolesnika, ki so ga pridobili z donacijo podjetja T2.

Trenutno imajo tri motorje, novo pridobitev pa je pozdravil tudi direktor Zdravstvenega doma Dr. Adolfa Drolca Maribor Jernej Završnik, saj ima motor tudi prilagojeno težišče, opremljen je s potovalnim računalnikom, ogrevanimi ročicami in drugimi posebnostmi, ki jih reševalci potrebujejo.

Nov motor nadomestil uničenega

Tudi Aleksander Jus, pomočnika direktorja za zdravstveno nego, je prepričan, da je tovrstna donacij dokaz za nadaljevanje kakovostne oskrbe v nujni medicinski oskrbi. Še posebej, je poudaril, ker je imel v letu 2016 njihov reševalec prometno nesrečo, v kateri se je poškodoval, uničen pa je bil tudi motor.

Denar zbrali v manj kot treh mesecih

Donacijo je reševalcem predal Jure Valjavec, predsednik poslovodstva T-2, kjer so zbirali denar za motor.

»Družbena odgovornost sodi med ključne usmeritve naše družbe. V manj kot treh mesecih nam je s pomočjo partnerjev in donatorjev ter s prodajo naših izdelkov in storitev uspelo zbrati denar. Slovenci smo odlični v dobrodelnosti, znamo stopiti skupaj, ko je to potrebno. In tudi pomagati drug drugemu,« je dejal Valjavec.

Preberite še

Komentarji

Komentarji

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kronika

Vse v Kronika

Kultura

Vse v Kultura