V štajerski prestolnici so prevladovali tuji gostje, največ iz Nemčije, Poljske in Češke.
Julija je Maribor zabeležil 61.154 prenočitev, kar je za tri odstotke več kot v enakem obdobju lani, je sporočil Visit Maribor.
Število turističnih prihodov se je povečalo še bolj – na 39.094, kar predstavlja sedemodstotno rast v primerjavi z lanskim julijem.
Tuji gostje v veliki večini
Razmerje med domačimi in tujimi prenočitvami je bilo močno nagnjeno v prid tujcem – kar 95 odstotkov vseh prenočitev so ustvarili tuji turisti. Med njimi je bilo največ gostov iz Nemčije, sledili so obiskovalci iz Poljske, Češke, Nizozemske in Hrvaške.
Pozitivni trendi
V obdobju od januarja do julija 2025 je Maribor zabeležil 318.603 prenočitev oziroma osem odstotkov več v primerjavi z enakim obdobjem lani in 147.905 turističnih prihodov oziroma šest odstotkov več kot v enakem obdobju lani.
Razmerje med domačimi in tujimi prenočitvami je bilo 10:90 v prid tujim prenočitvam; največ slednjih so ustvarili turisti iz Nemčije, Hrvaške, Madžarske, Avstrije, Poljske, Italije, Srbije in Češke.
Rast prihodov in prenočitev potrjuje, da Maribor ostaja privlačna destinacija tako za evropske goste kot tudi za obiskovalce iz bližnjih držav. Turistični delavci se nadejajo, da se bo pozitiven trend nadaljeval tudi v preostanku poletne sezone.