Zakaj se Mariborčani letos ustavljajo pred to izložbo?

| v Lokalno

Po mnenju bralcev Mariborinfo ima naj praznično izložbo letos Moja kavarna. Z vodjo lokala Mihom Logarjem smo se pogovarjali o pomenu praznične okrasitve kavarne v božično-novoletnem času.

Že dober mesec smo v Mariboru priča praznični okrasitvi, ki prispeva k čarobnosti božično-novoletnega časa. Letos je za praznično vzdušje poskrbela celo pošiljko snega, v Mariboru je bil tako božič prvič po 18 letih bel. Praznični duh pa ni prisoten le na ulicah, temveč tudi v lokalih, zato smo v uredništvu Mariborinfo tudi letos iskali najbolje okrašeno izložbo po mnenju bralcev.

Na prvo mesto se je s kar 73,50 odstotka glasov uvrstila Moja kavarna, na drugo mesto se je zavihtel Kulturni inkubator, tretje mesto pa je pripadlo lanskemu zmagovalcu Allegria.

»Naziva smo zelo veseli, saj Mojo kavarno smatramo kot uveljavljen lokal z dobrim renomejem, ki pod tem imenom deluje že deset let. To razumemo kot potrditev dobrega dela in vsekakor tudi kot motivacijo za naprej,« je povedal vodja lokala Miha Logar.

Gre za prostor, ki ga starejši Mariborčani dobro poznajo. Pred Mojo kavarno je bilo v lokalu skozi leta več gostinskih obratov, med drugim je iz njega dišalo tudi po picah.

Foto: Žan Osim

V okraševanje gre veliko truda in planiranja

Kavarna je okrašena v tradicionalni rdečezlati barvni kombinaciji. Kot pojasnjuje Miha, je za končni videz potrebnega precej truda, saj se okraševanje večinoma izvaja izven delovnega časa.

»To je velik zalogaj. Letos smo za okraševanje porabili dva dni. Potrebno je obesiti veliko lučk, ki so nameščene na oknih in na vrtu, dodamo še jelko, božične zvezde, borovce v koritih, palčke in drugo praznično dekoracijo. Poseben izziv pa je vse to potem tudi pospraviti, saj dekoracija zasede veliko prostora.«

Za samo zasnovo okrasitve je zaslužna Mihova mama, ki predhodno splanira, kako bo lokal videti, zaposleni pa nato idejo realizirajo. Pri okraševanju tako sodeluje celoten kolektiv kot ena velika družina.

Foto: Žan Osim

Praznično okrasitev spremlja tudi primerna ponudba

Za mnoge ljubitelje kave je obisk kavarne ritual, ko za trenutek odmislijo skrbi in upočasnijo tempo. Zato pri dobri kavarni ni dovolj le dobra kava ali prijeten ambient, temveč tudi postrežba, lokacija in odnos zaposlenih.

»Gosti radi pridejo pogledati novosti, saj okrasitev pogosto tudi komentirajo. To je potrditev truda, ki ti da zadovoljstvo in motivacijo za naprej.«

V Moji kavarni okrasitev in ponudbo redno posodabljajo, najbolj pa kavarna zaživi v času božično-novoletnih praznikov, valentinovega, pusta in noči čarovnic. Trenutno praznično ponudbo sestavljajo vroče čokolade z različnimi dodatki, kakav, čaji ter klasične zimske pijače, kot so kuhano vino, vroč gin, punč in druge sezonske pijače.

Redno so v ponudbi tudi sveže tortice, ob kavi pa številni gostje radi posežejo tudi po kozarčku kakovostnega viskija ali konjaka, saj kavarna ponuja široko paleto žganih pijač.

Čeprav praznične lučke sčasoma ugasnejo, občutek topline, ki ga ustvarja skrbno oblikovan ambient in pristni odnos do gostov, ostaja. Moja kavarna tako tudi letos potrjuje, da praznično vzdušje ni le stvar dekoracije, temveč zgodba, ki jo soustvarjajo ljudje.

Foto: Žan Osim

Preberite še

Komentarji

dravski krokodil

Zgleda lepo, čisto pravljično, čestitke!

dravski krokodil

Na sliki mi ni všeč tabla z napisom ulice, ki ji stari Mariborčani rečejo Banditen Strasse.

Xy1962

Zelo lepo,čestitam

Komentarji

dravski krokodil

Zgleda lepo, čisto pravljično, čestitke!

dravski krokodil

Na sliki mi ni všeč tabla z napisom ulice, ki ji stari Mariborčani rečejo Banditen Strasse.

Xy1962

Zelo lepo,čestitam

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kronika

Vse v Kronika

Kultura

Vse v Kultura