Najboljša kluba na lestvici sta se borila za zmago 6. kroga Lige Telemach. Z 2:0 je zmagal NK Koper.

Rumeno-modri in vijolični so se pomerili na igrišču športno-rekreativnega centra Bonifika Koper.

Na dvoboj so se Mariborčani, ki so na lestvici vodilni, podajali z dvanajstimi točkami in z nedotaknjeno mreže na zadnji tekmi.

»Dober delovni teden je za nami, energija je prava. Igralci so željni novega dokazovanja in nadaljnjega napredka v segmentih, kjer želimo. Zavedamo se, kaj moramo izboljšati v igri, a se zavedamo tudi svojih kvalitet in verjamem, da se lahko z dobro predstavo vrnemo domov s tremi točkami,« je pred tekmo optimističen trener Mariborčanov Simon Rožman.

O nasprotnikih pa vratar vijoličnih Ažbe Jug tako: »Ekipo Kopra dobro poznamo, vemo, kaj zmorejo. So precej spremenjeni v primerjavi s prejšnjo sezono. Dobili so hitrost v napadu, imajo določene novosti v igri, a se bomo osredotočili predvsem na našo predstavo. Vemo, kaj moramo na naši novi poti popraviti in na to se osredotočamo med vsakim tednom treningov.«

SPREMLJAMO V ŽIVO:

1'. GOL. Za Koprčane je zadel Karlo Bručić, rezultat je 1:0 za Koper.

9'. PRILOŽNOST ZA KOPER, a Ažbe Jug ubranil strel.

11'. PRVI POSKUS MARIBORA. Sirk v boju za žogo v domačem kazenskem prostoru, brez zaključka.

14'. RUMENI KARTON ZA MARIBOR, Mitrović je s prekrškom na sredini igrišča ustavil protinapad Colleyja.

15'. RUMENI KARTON ZA KOPER. Prejel ga je Ivica Guberac.

16'. POSKUS ZA MARIBOR. Sirk s poskusom čez glavo, vratar Adam ubranil strel.

18'. KOT je izvajal Žugelj, Makoumbou prišel do udarca z glavo, nenatančno.

20'. PREČKA. Colley do udarca z leve strani kazenskega prostora, čez Juga, žoga pa je zadela okvir vrat.

25'. POSKUS MARIBORA. Alvir ciljal z 18 mestrov, blokiral je Rajčević.

26'. POSKUS MARIBORA. Naslednji do zaključka Repas, z roba kazenskega prostora mimo desne vratnice.

28'. POSKUS MARIBORA. Zdaj Alvir z glavo po podaji Sikoška, ne dovolj natančno.

30'. POSKUS KOPRA. Parris po preigravanju do udarca, z 18 metrov ob desni vratnici.

39'. RUMENI KARTON ZA KOPER, prejemnik Lamin Colley.

42'. RUMENI KARTON ZA MARIBOR, prejemmnik Antoine Makoumbou.

43'. AVTOGOL, 2:0 za Koper, Nino Žugelj ga je poslal v lastna vrata.

KONEC PRVEGA POLČASA

46'. MENJAVA PRI KOPRČANIH. V igri je Luka Tičić, zamenjal je Ivico Guberac.

54'. RUMENI KARTON ZA MARIBOR. Prejemnik Marko Alvir.

57'. TROJNA MENJAVA ZA MARIBOR. V igro Požeg Vancaš, Pihler in Koderman, iz igre Šturm, Repas ter Sikošek.

60'. MENJAVA PRI KOPRU. V igri Stjepan Ostrek, zunaj Bešir.

67'. MENJAVA MARIBORA. V igri Žan Vipotnik, nadomestil Sirka.

69'. DVA RUMENA KARTONA ZA KOPRČANE, prejemnika Ivan Borna in Jelić Balta.

70'. DVE MENJAVI PRI KOPRU. V igri Nardin Mulahusejnović namesto Colleyja in Rok Grudina namesto Balte.

72'. MENJAVA PRI MARIBORU. V igri Rok Maher namesto Pihlerja.

81'. MENJAVA PRI KOPRU. V igri Nikola Krajinović namesto Parrisa.