V Ljudskem vrtu so bili danes boljši Domžalčani, vijoličaste so premagali z 2:1.

Nogometaše Nogometnega kluba Maribora čaka četrtfinalna tekma Pokala Pivovarna Union. V Ljudski vrt prihajajo Domžale. Za začasnega stratega vijoličastih Radovana Karanovića bo to šesta tekma na klopi Maribora in prva v pokalu.

Večerni obračun v Ljudskem vrtu prinaša zadnjega potnika v spomladanski zaključni del pokalnega tekmovanja. Obe ekipi se strinjata, da je lahko vsaka napaka usodna. Vsak par bo v letošnji sezoni pokalnega tekmovanja bo odločila le ena tekma, zato lahko za pokalni naslov zadoščajo vsega tri tekme.

Domžalčani so v zadnjem obdobju za Mariborčane zelo neugoden nasprotnik. Na zadnjih desetih medsebojnih tekmah so Domžalčani Mariboru vselej zabili gol, ob tem pa kar petkrat ostali neporaženi.

Maribor, ki je pokalno tekmovanje zadnjič osvojil leta 2016, bo na obračunu proti Domžalam igral brez Mirka Mutavčića in Marka Alvirja. »Nismo v popolni postavi, brez težav ne gre. Zaradi poškodbe smo v Sežani ostali brez Mutavčića, zbolel je Alvir, se pa vrača Žugelj po kazni,« je pred tekmo povedal  Karanović.

Začetek tekme ob 20.15.

9' Kronaveter poiskusil streljati na gol iz 25 metrov. Mulalić ni imel težav z obrambo.

13' Po preigravanju do udarca Žugelj, toda v domžalski obrambni blok.

16' Pišek je odbil v kot z desne strani. Po podaji Žuglja je na drugi vratnici z glavo streljal Kronaveter. Z golove črte je z glavo zadetek preprečil Husmani.

20' po atraktivni akciji Žugelj do Vrhovca, ki je ciljal proti levemu zgornjemu kotu, žoga čez prečko.

22' Rumeni karton za Domžale: Husmani je storil prekršek na desni strani polovice Domžal. Zaradi ugovarjanja je rumeni karton prejel Ibričić.

23' Rumeni karton za Domžale: Zaradi prekrška nad Kodermanom ga je prejel Georgijević.

25' Rumeni karton za Maribor: Repas je s prekrškom ustavil protinapad Alića.

33' GOL: za Domžale. Prosti strel je zadel Ibričić.

40' menjava: zaradi poškodbe je Požeg Vancaša zamenjal Šturm.

42' Kronaveter in Milec do odvzema žoge in obetavna situacija za Žuglja, ki pa ni bil natančen.

Drugi polčas:

60' Žugelj je žogo poslal pred gol, Mulalić odbil pred Sirkom.

63' vratnica preprečila izenačenje: Koderman z udarcem po tle zadel desno vratnico.

65' naslednji poskus: Martinović z glavo, po predložku Žuglja iz kota, žoga ob vratnici.

67' dvojna menjava: Mudrinski namesto Sirka, Sikošek je zamenjal Kodermana.

70' GOL: za Domžale je po odbitku v kazenskem prostoru zadel Georgijević.

73' še zadnja dvojna menjava: Kronaveter namesto Sellouki, Vrtovec je zamenjal Makoumbou.

Maribor igra z igralcem manj.

82' Rumeni karton za Maribor: Po prerivanju v kazenskem prostoru je bil izključen Martinović, z drugim rumenim kartonom ob dvoboju z Vukliševićem je predčasno odšel z igrišča.

90' GOL: za Maribor je zadel Malik Sellouki z udarcem z levo nogo v desni zgornji kot.

Sodnikov podaljšek.

90+4' Po predložku Šturma je z glavo poskušal izenačiti Žugelj, a je bil nenatančen.